Akcionáři žalují nVidii

0

Žalobu podali investoři, kteří si akcie Nvidie koupili v období mezi 8. listopadem/novembrem 2007 a 2. červencem/júlem 2008. V červenci letošního roku se Nvidia přiznala, že s jejími mobilními grafickými akcelerátory není něco v pořádku, i když se to zpočátku snažila ututlat a hovořilo se pouze o jedné vadné várce pro HP. Akcionáři ale tvrdí, že Nvidia, respektive její generální ředitel Jen-Hsun Huang a účetní ředitel (CFO – chief financial officer) Marvin Burkett, kteří jsou obžalováni, o problémech věděli a zatajením této informace se dopustili trestného činu podvodu.

Jedním z důkazů obžaloby je výrok Michaela Hary, viceprezidenta Nvidie pro vztahy s investory. Hara totiž prohlásil, že Nvidia na řešení problému spolupracovala se svými zákazníky už od srpna/augusta minulého roku. Taktéž HP se v červenci vyjádřilo, že o problému vědělo a řešilo jej už od listopadu.

Zákon, který Nvidia měla porušit, je Securities Exchange Act z roku 1934. Nvidia měla pro zatajování také velmi dobrý motiv: jakmile totiž v červenci oznámila, že kvůli vadným čipům bude muset zaplatit 150 až 200 milionů dolarů, cena jejích akcií nabrala strmý pád. Zatímco v listopadu 2007 stála akcie Nvidie $39.67, dnes je to $10.93.

Obžalobu si můžete přečíst zde, pokud jste jedním z poškozených investorů, k obžalobě se můžete připojit vyplněním tohoto formuláře a kontaktováním advokátní kanceláře Shalov Stone Bonner & Rocco LLP.

Zdroj: X-bit labs, Cnet

Ohodnoťte tento článek!