Aktualizujte Javu, ale dejte si pozor na instalaci Amazon Assistant

1

Od ledna víme, že Java se pomalu odebere z prohlížečů. Pokud ji používáte, patrně to nebude dobrovolnická činnost. Proto ani nezapomeňte prostředí Java RE aktualizovat na verzi 8.0 build 91, jež vyšla před pár dny. Oracle ve svém produktu opravil devět slabých míst v zabezpečení. Aktualizaci můžete vyvolat ručně v nastavení Javy, případně k ní dojde samo, pokud jste nevypnuli automatickou aktualizaci produktu.

O rutinní aktualizaci okrajově využívaného produktu bych snad ani nepsal, ale chci vás upozornit na to, že se ve vašem počítači může objevit software od Amazonu. Není to zrovna dlouho, co se v instalačních programech Javy místo lišty vyhledávače Ask začala objevovat nabídka na instalaci Amazon Assistant. Ten se v případě úspěšné instalace pokusí rozšířit svou přítomnost do internetových prohlížečů a na pozadí pak ještě poběží přidržená služba.

Odpřisáhl bych, že jsem nabídku odmítl, přesto jsem se nestačil divit, kde se v mém počítači Amazon Assistant bere. Proto si dejte pozor na to, abyste zrušili označení polí patřících volitelné nabídce, pokud o ni ovšem skutečně nestojíte. A kdyby se asistent i přesto do vašeho počítače nainstaloval, dejte vědět v diskuzi.

Aktualizujte Javu, ale dejte si pozor na instalaci Amazon Assistant

Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. toto jsem si asi měla přečíst dřív, protože jsem zjistila, že mám nainstalovaný Amazon… jdu ho zkusit odinstalovat. právě jsem vůbec netušila, k čemu to je a kde se mi to tam vzalo