Aktualizujte: kritický update pro IE dnes k dispozici

0

V průběhu dnešního dne (21. 1. 2010) vyjde na Windows Update kritická aktualizace pro prohlížeč Internet Explorer vydaná mimo běžný plán. Záplatuje totiž chybu, pomocí které byl nedávno napaden Google, a příslušný škodlivý kód je navíc již nějakou dobu veřejně k dispozici.

Microsoft tvrdí, že trhlina umožňující vzdálené spuštění kódu a krádež dat zatím byla zneužita pouze u Internet Exploreru 6. Uživatelům tak doporučuje upgrade na nejnovější vydání svého prohlížeče. Zejména ve firmách jako Google či Adobe, které tuto starou verzi Exploreru kupodivu stále používají, ale označil aktualizaci za kritickou pro všechny verze.

Kvůli veřejné dostupnosti útočného kódu byste měli aktualizovat i vy, jakmile bude záplata dostupná, zvláště pokud Internet Explorer používáte častěji. Německá a francouzská vláda doporučila svým občanům radikálnější řešení: přechod na alternativní prohlížeče. Mnoho lidí totiž upozorňuje na zbytečně dlouhé čekání na aktualizace v případě Internet Exploreruten podle posledních průzkumů v průměru na objevenou chybu reaguje za 9 dní, autorům Firefoxu to samé trvá jen 24 hodin.

Zdroj: Microsoft, Digiweb

Aktualizujte: kritický update pro IE dnes k dispozici

Ohodnoťte tento článek!