Aktuálně: Lenovu unikly nové ThinkPady!

0

V materiálu, který byl určen až pro prezentaci na CESu a který hovoří o dostupnosti strojů v prodeji až po sedmém lednu letošního roku, je možné najít hned šest nových modelů. Podrobné parametry nejsou k dispozici (Lenovo uniknuvší materiály stáhlo a v době tvorby tohoto článku již nejsou dostupné, po jejich zveřejnění připravíme samostatný článek), základní informace o modelech ale máme:

ThinkPady T410 a T510

Tato řada notebooků patří mezi výkonné pracovní stanice. Díky osazení procesorem Intel Core i7 se jim jistě nebude nedostávat výkonu, displej s HD rozlišením slibuje LED podsvícení a s doplňkovým devítičlánkovým akumulátorem prý nabídne až osmnáct hodin výdrže na akumulátory. Klávesnice je prý zcela nová – co si pod tímto pojmem představit, těžko říci.

ThinkPad T410s

Notebook pro ty, kteří nepotřebují ultimátní výkon, a přesto nechtějí šneka. Procesor Intel Core i5 je dostatečně výkonný i pro náročnějí práci, monitor nabízí úhlopříčku 14,1″ a jak volitelné příslušenství jej můžete mít vybavený dotekovou obrazovkou.

ThinkPad Edge 13″

ThinkPad, který vůbec jako ThinkPad nevypadá – tedy alespoň ne tak, jak jej známe. Na první pohled mi připomíná starší Delly, notebook je zkrátka určen těm zákazníkům, na které hranaté tvary “plnotučných” ThinkPadů půsoví archaicky. Obrazovka nabízí úhlopříčku 13,3″, akumulátor slibuje až 7,8 hodiny výdrže bez dostupnosti elektrické sítě. Půjde zřejmě také o jeden z prvních ThinkPadů dostupných v červené barvě.

Více informací o ThinkPadu Edge 13″ aktuálně najdete zde.

ThinkPad W510

Výkonná pracovní stanice pro grafiky, střihače a projektanty. Až šestnáct gigabajtů paměti typu DDR3 může sekundovat mobilnímu procesoru Intel Core i5 a jeho zaměření na grafiku potvrzuje také integrovanou kalibraci barev, 95% NTSC gamut a multidotykový panel.

ThinkCentre A70z

ThinkCentre je stolní počítač se střevy notebooku. Nabízí 19″ širokoúhlý monitor s možností uchytit do stojánku, na zeď nebo na otočné rameno, celý počítač lze díky jednoduchému úchopu snadno přenášet. Materiál slibuje také ochranu proti zlodějům – těžko říci, co si pod tímto označením představit, zda nějaký sofistikovaný systém, nebo jen Kensington-lock zámek.

Více informací o ThinkCentre A70z najdete aktuálně zde.

ThinkPad X100e

V nabídce se objeví také něco pro nás, kteří preferujeme především ultrapřenosné notebooky. ThinkPad X100e má širokoúhlý displej s úhlopříčkou 11,6″, klávesnici plných rozměrů. Hmotnost notebooku by se měla pohybovat okolo hranice 1,3 Kg. Informace o AMD processoru dává tušit použití platformy AMD Congo – to však již příliš spekuluji.

Více informací o ThinkPadu X100e najdete aktuálně zde.

Nové ThinkPady vypadají rozhodně zajímavě, osobně mne zaujal především model X100e. Zveřejnění kompletních specifikací očekáváme v následujících dnech, zůstaňte nám tedy věrni.

Ohodnoťte tento článek!