Aktuálním hitem na poli komunikačních služeb je silně šifrovaný Telegram

0

Nejprve si musíme vyjasnit pojmy. Telegramy jste dříve dostali na kusu papíru a tuto ztrátovou službu Česká pošta zrušila v roce 2010. Telegram ale tak docela nezemřel. Stále se bavíme o formě komunikace, tentokrát ovšem digitální. Stejnojmenná služba funguje podobně jako v současnosti ohromně populární WhatsApp. Nahrazuje SMS, ovšem oproti nim umožňuje rovněž posílání fotek, videí nebo dokumentů. Komunikovat lze ve skupině až 200 lidí.

Jak to už bývá, hvězdu ze služby neučinila původní a nepříliš originální myšlenka. Uživatelé se jí chytili zřejmě díky podmínkám. Telegram spoléhá na masivní šifrování, aby vaše soukromí uchránil před nežádoucími čmuchaly. Snad i před samotnou NSA. A co víc, služba je otevřená. Oficiální klienti pro iOS a Android existují, autoři nicméně nikomu nebrání v tom, aby začal podporovat další platformy. A o to tu běží. Třeba uživatelé Windows Phone takový přístup uvítají.

 

Nemálo neoficiálních klientů také vzniká, ať už pro web, Linux, Windows nebo Windows Phone. Zdrojové kódy jsou k prostudování na oficiálním webu. Aby těch pozitivních zpráv nebylo málo, autoři slibují, že službu nikdy nezpoplatní ani nezatíží reklamou. Nejedná se totiž o komerční službu s cílem budovat stále větší uživatelskou základnu. Telegram je mladý, aplikace pro iPhone byla uvedena v srpnu 2013. Od té doby popularita roste.

Lze předpokládat, že zaujme nemálo uživatelů, jimž vadí, že WhatsApp přechází pod křídla Facebooku. A když před pár dny WhatsApp na pět hodin vypovědělo službu, zaregistrovalo si účet u Telegramu dokonce pět milionů nových uživatelů. Telegram okolnosti katapultovaly do čela žebříčku nejstahovanějších zdarma dostupných aplikací. V některých zemích pozici už ztratil, jinde mu vydržela. Vy jste se už s Telegramem seznámili?

Telegram pro Android Telegram pro Android
Telegram pro Android

via The Verge

Aktuálním hitem na poli komunikačních služeb je silně šifrovaný Telegram
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. pěkně shrnuto:

    The short version of SDP is that the 4.5W and 6W versions are in fact 11.5W versions that they just cap the power going to

    The saddest part is that if you look around, it worked. Every site has a story about the new 4.5W Haswell CPUs even if they are not new, not 4.5W, or anything other than a scam. Intel is being blown out of the water in the tablet space and they think a scarce bin Haswell, read expensive, will compete with a <$10 ARM chip. Good luck with that guys, a little more performance than ARM is not going to make Windows 8 suck less, nor will hiding the truth from the public work in the long run. No one wants expensive garbage, and no one is happy when they realize they are being scammed.S|A

    http://semiaccurate.com/2013/07/25/intel-keeps-up-the-unethical-sdp-scam-with-new-4-5w-parts/

  2. No je to právě jeho způsob jakým píše své články a proč je tak vyhledávaný :o) Jedněmi neoblíbený a jinými obdivovaný. Jenže ať už píše jakýmkoli stylem, většinou umí uhodit hřebík přímo na hlavičku. A tohle mu těžko může někdo upřít. Stejně tak jako že ta hodnota SDP u Intelu je jen čistý marketing, protože 7W vypadá lépe než 11W :o)

    Na druhou stranu je to také jen člověk, který se občas zmýlí, ale ruku na srdce kdo z nás je dokonalý ?