Alcatel chystá 8″ tablet se systémem Windows 10 Mobile. Ano, tím pro mobily [CES]

0

Čínský výrobce zítra v Las Vegas na veletrhu CES představí 8″ tablet s mobilními desítkami. Přesné detaily zatím neznáme, ale měl by být levný a obsahuje čipset od Qualcommu s podporou LTE. Nechybí mu ani GPS, dva fotoaparáty a prý s ním bude možné také telefonovat. Zatím ale není jisté, jestli přes mobilní síť, nebo jen VoIP (integrovaný Skype). Druhá možnost je pravděpodobnější.

Alcatel OneTouch Pixi 3 8
Alcatel OneTouch Pixi 3 8″ tablet

Alcatel OneTouch Pixi 3 8″ tablet, tak zní celý název zařízení, jež má pokračovat v duchu tabletů postavených na systému Windows RT. Spustíte na něm pouze aplikace napsané pro mobily nebo univerzální pro mobily/desktopy. Avšak nikoliv klasické programy pro platformu x86 (Win32). Je tedy otázkou, jaké s ním má Alcatel ambice, když tablet neobsahuje užitečnější Intel Atom a nemůže se chovat jako běžný počítač, což je u tabletů s Windows velká výhoda.

 

Microsoft výrobcům podobný hybrid nebrání vytvořit. V podmínkách píše o maximální úhlopříčce displeje 8 palců. Čipsetem bude na 99 % Snapdragon 210 se čtyřmi slabými jádry Cortex-A7 (až 1,1 GHz) a grafikou Adreno 304. Je to ten nejhorší možný základ pro Windows. Tipuji, že kvůli zachování nízké ceny bude tablet obsahovat jen 1 GB RAM a 8 GB flash paměti. Rozlišení displeje nejspíš bude 800 × 1280 px.

Zdroj: Alcatel

Ohodnoťte tento článek!