Alcatel One Touch Snap a Snap LTE: podobní a přesto úplně jiní – MWC 2013

0

Alcatel to v Barceloně rozjel ve velkém stylu a patří mezi firmy, které představily největší množství telefonů. A ani poslední dva nejsou nějaké ultralevné Androidy, opět se jedná o modely střední třídy, které se v současné nabídce určitě neztratí.

Alcatel One Touch Snap

Výkonnější model bude vybaven displejem s úhlopříčkou 4,5“ a rozlišením qHD (960 × 540). Ten je opatřen povrchem Dragontail Glass, jenž jej ochrání prosti poškrábání. Nechybí ani oleofobní vrstva, která zamezuje usazování nečistot na displeji. Telefon je poháněn čtyřjádrem s frekvencí 1,2 GHz (pravděpodobně se jedná o stejný CPU jako v představeném Idolu X). Ten bude doplněn o 1 GB operační paměti. Bohužel interní úložiště nabídne kapacitu pouhých 4 GB a tak se určitě nevyhnete nákupu microSD karty. S čistým systémem pro uživatelská data zbývá 2,4 GB. Na zadní straně najdete čočku fotoaparátu, který má rozlišení 8 Mpx a je vybaven dvojicí přisvětlovacích diod. Umožňuje točit videa v rozlišení 720p. Akumulátor má kapacitu 1 800 mAh, což by mělo telefon živit po dobu 7 hodin hovoru na 3G síti. Telefon půjde do prodeje s Androidem 4.2.

 Alcatel One Touch Snap
Alcatel One Touch Snap

Alcatel One Touch Snap LTE

Model s označením LTE se kupodivu neliší pouze podporou sítí čtvrté generace. V první řade je vybaven větším displejem, který má úhlopříčku 4,65“ avšak nižší rozlišení FWVGA (480 × 854). Fotoaparát má sice stejné obrazové rozlišení snímače, avšak umožňuje točit Full HD videa. Zvětšena byla kapacita akumulátoru na 2 200 mAh. Bohužel Snap LTE nebude ve svých útrobách nabízet čtyřjádro, ale pouze dvoujádro na 1,4 GHz. Stejně tak nebude vybaven nejnovějším Androidem, ale pouze verzí 4.1.

Alcatel One Touch Snap LTE
Alcatel One Touch Snap LTE

Ceny zatím Francouzi neupřesnili, telefony by se však na trh měli dostat v dubnu, resp. v červenci.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Má to dvě tváře. Může se to lehce zneužívat a je to v podstatě jen o slovíčkaření. Navíc jak chtějí dokazovat, že to ten daný člověk z toho daného počítače pod danou IP napsal ?:)

     

    Je to na hlavu a jsem proti.