Alcatel předvedl první tablet a tři smartphony s Firefox OS [MWC]

0

Za rok působení na trhu si Firefox OS vybudoval určitou stabilní základnu. Ta se rozšiřuje, jak se další operátoři zavazují k distribuci zařízení na další trhy. Tradičním partnerem Mozilly je francouzský Alcatel. Ten na MWC 2014 předvedl několik nových modelů. Potěšil různorodostí. Nejmenší zařízení má na dnešní poměry opravdu skromnou úhlopříčku displeje 3,5“. Právě tato firma rovněž dokazuje, že Firefox OS nemusí být doménou levných telefonů.

Tip: Mobily s Firefox OS přijdou do Česka. Budou i smartphony za 25 USD [MWC]

Další model má totiž 4,5“ displej s rozlišením 960 × 540 bodů. Dokonce nabídne i čtyřjádrový procesor o taktu 1,2 GHz a podporu sítí LTE. Z výbavy zmiňme NFC a 8Mpx přední a 2Mpx zadní kameru. Alcatel svému dítku říká Fire S, bude stát 169 eur a na trh dorazí ve třetím čtvrtletí. (Es jako speed, tedy rychlost.) Vybaveno bude rovněž nejnovějším systémem Firefox OS 1.3. Levnější Fire E – písmeno naznačuje elegantní model – bude mít stejný displej jako Fire S, ale dostane pouze dvoujádrový procesor a 5Mpx zadní kameru.

 

Přední bude mít rozlišení VGA. Třetí člen rodiny se jmenuje Fire C, přičemž písmeno zaměření na nízkou cenu. 3,5“ velká obrazovka dostane do vínku slabé rozlišení 480 × 320 bodů. Na tak malém prostoru by ale stačit mohlo. Alcatel předvedl také tablet, byť se bavíme jen o konceptu. Ten v současnosti disponuje 7“ obrazovkou a 1,2GHz dvoujádrovým procesorem. Na trh bude uveden nejdříve na podzim, pokud vůbec.

Tablet s Firefox OS
Tablet s Firefox OS | Více najdete obrázků v galerii na Engadget

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!