Alcatel uvede kulaté chytré hodinky i smartphony s Androidem, WP a Firefox OS [CES]

0

Čínská společnost TCL, která převzala slavnou francouzskou značku Alcatel, přiveze na CES několik nových produktů. Jejich přesné specifikace ani ceny zatím neznáme, ale podle ochutnávky se máme na co těšit.

Alcatel chystá hodinky OneTouch Watch
Alcatel chystá hodinky OneTouch Watch

Alcatel uvede vlastní chytré hodinky OneTouch Watch. Mají zcela kulatý displej podobně jako LG G Watch R. Design je ale podobný spíše Moto 360 od Motoroly. K dispozici budou se čtyřmi různými řemínky. Zatím nevíme nic o operačním systému. Podle oficiální fotky si však myslím, že uvnitř neběží Android Wear, ale nějaká vlastní odnož Androidu.

Výrobce slibuje funkce známé odjinud: ovládání přehrávače, focení (funguje jako spoušť), příjem notifikací z mobilu i sledování pohybové aktivity. OneTouch Watch prý ani nebudou drahé. Pokud ale Alcatel nenasadí Android Wear, jen těžko bude malý výrobce udržovat další operační systém

 

S OS souvisí i další odhalení. Alcatel uvede nové telefony řady PIxi, a to v úhlopříčkách 3,5″, 4″, 4,5″ a 5″. Všechny nabídnou LTE, sympatickou cenu a 4″ modely se budou prodávat se třemi různými systémy: Androidem, Firefox OS a Windows Phonem. Pravděpodobně to ale budou nezávislé modely, uživatelské přepínání nebo výměna asi nebude možná. Chytřejší ale budeme za pár dní, kdy dojde k oficiální premiéře.

Zdroj: Alcatel

Ohodnoťte tento článek!