Alex Kibkalo za úniky Windows dostal tři měsíce. Brzy bude propuštěn

0

Jméno Alex Kibkalo jsme už zmínili. V březnu ho totiž příslušné orgány zatkly. Byl obviněn z vypouštění tajných materiálů z Microsoftu. Pro společnost pracoval, po sedmi letech ale musel rezignovat. Díky uniklým materiálům jsme viděli obrázky z nehotových Windows 8, piráti se však také dostali k vývojovému kitu pro aktivační server.

Tip: Výsledek aféry úniků Windows 8? Naše soukromí bude ve větším bezpečí

Má se za to, že právě díky tomu byli schopní poměrně snadno prolomit novou ochranu. O Kibkalově vině už není pochyb, ke svým činům se přiznal, takže poputuje do vězení. Soud mu nicméně nevyměřil nijak zvlášť hrozný trest, neboť za mřížemi si má pobýt celkem tři měsíce. Ve vezení přitom doteď seděl, což se do výkonu trestu počítá.

 

Propuštěn bude 19. června. Po započetí procesu s Kibkalem zavřel krám člověk s přezdívkou Wzor, který do té doby na své webové stránce vypouštěl ven předčasně informace kolem Windows. Dny největší slávy má tak za sebou, byť mu občas ještě něco uklouzne.

Úniky se každopádně těžko zastaví. V souvislosti s Kibkalovým případem Microsoft změnil pravidla a nebude už nikdy bez soudního příkazu procházet e-maily ve službě Outlook.com. To je patrně největší dopad aféry, tedy i nejdůležitější poselství pro nás – a nikoli špatné.

Zdroj: TheVista.ru via Neowin

Ohodnoťte tento článek!