Alexa a Cortana jsou kamarádky. Microsoft s Amazonem propojují své virtuální asistentky

1
Cortana a Alexa se spolu domluví
Cortana a Alexa se spolu domluví

Tohle je překvapivý krok, vůbec poprvé velké firmy uznávají existenci konkurenčních virtuálních asistentek. A nejen to, dokonce se i domluví. Společnosti Microsoft a Amazon oznámily, že Cortana a Alexa budou spolupracovat.

Dává to smysl, protože každá nich běží na jiných zařízeních a zaměřuje se na trochu jiné činnosti. Hlavním domovem Cortany jsou počítače s Windows 10, na kterých umí ovládat systém a aplikace. Typicky například ty kancelářské (Office 365). Domovem Alexy jsou především malé krabičky Amazon Echo, které díky Amazonu slouží primárně k nakupování a zábavě.

Cortana tak umí spravovat váš kalendář a pracovní úkoly, Alexa za vás nakoupí a pustí před spaním audioknihu. (Pochopitelně ne v Česku.) V nadcházejících měsících se obě slečny nastěhují k sobě. Nebude to však fungovat tak, že Cortana se naučí funkce Alexy a naopak.

Na zařízeních s Cortanou bude třeba zavolat Alexu a jí zadat zvláštní úkol nebo dotaz. A naopak na zařízeních s Alexou bude možné dočasně přivolat Cortanu a požádat o pomoc ji.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář