Alienware si dělá legraci z hráčů na MS Kinect a Nintendo Wii

0

Alienware kdysi začínal výrobou výkonných herních sestav, dnes už jej možná spíše znáte coby výrobce špičkových notebooků a periferií pro hráče. Stejně jako ostatní výrobci a vývojáři se i Alienware s rostoucí popularitou tzv. casual her (z českých překladů je nejblíže snad termín příležitostný či nenucený) potýká s odchodem hráčů z PC ke konzolím a mobilním telefonům.

Setkal se s nimi snad už každý – casual hry jsou určené pro širokou veřejnost a je pro ně charakteristická minimální nutnost učení, jednoduchost, opakování stejného principu pořád dokola, návykovost, snadné ovládání pomocí několika tlačítek, myší či ježděním prstu po displeji. A také možnost rychle přerušit hraní a zase se k němu vrátit, zkrátka typické vlastnosti her pro mobilní telefony, tablety či v online flashových hrách.

Do marného boje se Alienware pustil netradičně – sérií krátkých a dost amatérských klipů, ve kterých vypráví příběh Joea, drsného hráče a šampiona, který se dostal na scestí, z „gamera“ se hraním casual her stal „lamerem“, a teď se snaží dostat zpátky na vrchol a porazit svého úhlavního nepřítele Zacka.

Všech pět klipů si můžete prohlédnout na kanálu Alienware na YouTube.

Zdroj: Neowin, Alienware na Youtube a Facebooku

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Myslím, že cenu za dokupování místa známe. Jelikož má Google své služby provázané, tak bude pravděpodobně cena stejná, jako je cena při dokupování do google docs. Když si koupím místo v docs, projeví se mi to i v gmailu či v picasa.