Alpenföhn K2: nastal příchod krále vzduchových chladičů?

0

Vzduchové chladiče se dlouhodobě těší nesmírné oblibě a dá se říci, že většina stolních počítačů je chlazena právě těmito věžovitými útvary. Ani zde se pokrok ne a ne zastavit a ačkoliv se málokdy dočkáme opravdové „revoluce“ (nebo alespoň evoluce), nové produkty prostě chladí o pár stupňů Celsia lépe než modely předchozích generací. O zisk pomyslné koruny krále chladičů se hodlá bít německý Alpenföhn se svým novým přírůstkem K2.

Kádvojka je od pohledu chladičem typu tower, zde jsou k dispozici rovnou dvě oddělené věže. Mezi ně vložíte dodávaný 140mm ventilátor (hlukové rozmezí 10–25 dBA), druhý 120mm kousek pak využijete jako násavný. Kdybyste ani s dvojicí výkonných větráčků nedosáhli požadovaného air-flow, není problém osadit chladič dalším (již třetím) ventilátorem, ten si však již budete muset dokoupit samostatně.

Hmotnost pasivní části je úctyhodných 1050 g, základna chladiče je tradičně z poniklované mědi. O odvod tepla do rozměrného žebrování se postará rovných osm heatpipe trubiček. Výrobce nezapomněl ani na podporu regulace otáček pomocí PWM, přičemž v balení naleznete i praktickou rozdvojku (pomocí ní připojíte na jeden konektor oba ventilátory). Chladič si užijete na platformách Intel 775, 1155, 1156, 1366 a AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+ a FM1, kompatibilita na všech frontách je zaručena.

Zbývá prozradit již pouze cenu, která musí nutně odpovídat nekompromisní výbavě: €75 (asi 1900 Kč) bude pro mnoho z vás příliš, o to více jsme zvědavi, jestli si svou vysokou cenu dokáže novinka obhájit také výkonem.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!