Alpenföhn Sella: s HDC za chladným CPU

0

Německá značka Alpenföhn jistě není čtenářům s přehledem žádnou neznámou, vzpomeňme např. zajímavé chladítko Matterhorn, který minimálně dle obrázků nevypadal vůbec zle. Výrobce EKL pokračuje v zaběhlé výrobě počítačových chladičů a nejnovějším přírůstkem do portfolia je právě Sella, jež se od staršího sourozence velmi liší.

Rozměry novinky ani váhu bohužel zdroj nezmiňuje, vzhledem k použitému 92mm ventilátoru si však nějakou představu udělat můžeme. Žádný obr to nebude, i tak se ale můžete těšit na trojici měděných heatpipe trubiček, které přímo prorůstají základnou výrobku (obchodní název této technologie je HDC). Zajímavostí je miniaturní pasiv přímo pod žebry, o jeho chladícím vlivu bych si však dovolil pochybovat. Podpora patic je relativně bohatá, Sellu upotřebíte na Intelu LGA 775/1156, u AMD pak na AM2/2+/3.

Kompaktní chladič působí vyváženým dojmem, možná je škoda, že se výrobce neosmělil k použití většího ventilátoru. Pak by ale byla novinka přespříliš podobná s dávněji uvedeným Matterhornem a asi právě tohle je důvodem, proč to nakonec dopadlo jak to dopadlo. Cenu ani dostupnost neznáme, snad se jí dočkáme i v našich luzích a hájích.

Zdroj: TC Magazine

Alpenföhn Sella: s HDC za chladným CPU

Ohodnoťte tento článek!