Alza.cz bude vykupovat staré produkty. Nabídne až 60 % z původní ceny

0

Přední český e-shop s elektronikou spouští nový program BuyBack. Jedná se o tradiční prodej na protiúčet, který má zákazníky motivovat, aby zůstali Alze věrni. Dříve nakoupené zboží přinesete na prodejnu, podle stáří a opotřebení dostanete kupón na nákup nových produktů.

Do 14 dnů můžete nakoupené zboží vrátit a dostanete (ze zákona) plnou cenu. Od 15. až do 183. dne (šesti měsíců) pak za zboží dostanete 60 % původní ceny, dalšími stupni jsou 50, 40 a 30 %, jak vidíte na obrázku. Kredit musíte utratit do tří měsíců a nelze jej směnit na peníze.

Alza.cz, program BuyBack

Abyste měli nárok na takový kredit z kupní ceny, musí být zboží neopotřebené a s plným příslušenstvím (mimo krabice), jinak vám Alza vrátí polovinu, tedy 30–15 %. Nefunkční zboží pouze přijme k ekologické likvidaci. Více najdete v podmínkách služby.

 

Jde o chytrý krok, jak si uvázat zákazníky, kteří budou v jednom obchodě nakupovat a pak se ztrátou prodávat zpět. Peníze se točí pořád v Alze, ta navíc může vrácené zboží prodávat dále za vyšší cenu a s kratší zárukou. Už teď můžete v obchodě najít vrácené produkty z reklamací, po 14denní lhůtě nebo zánovní kousky s výraznými slevami. S programem BuyBack se z Alzy stane ještě větší bazar.

Alza.cz bude vykupovat staré produkty. Nabídne až 60 % z původní ceny
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (30%) 2 hlas/ů