Alza.cz je údajně na prodej, zájem má i Pixmania

0

Největší tuzemský e-shop s elektronikou a počítači je podle týdeníku Euro, jenž dnes vychází, na prodej. Podle Eura má velký zájem několik investorů ale také panevropský obchod Pixmania (resp. vlastník Dixons Retail), jež by mohl za akvizici nabídnout až miliardu korun. Pixmania ale nechtěla zprávu komentovat a samotná Alza ji popírá.

Euro dále píše o vlastnických změnách v české dvojce Mall.cz. Intel Capital se prý chce zbavit svého minoritního podílu, který získal, když v letech 2008 a 2010 investoval do Mallu asi 300 milionů. Intel ale opět nechtěl situaci komentovat a Mall odchod akcionářů popírá.

Týdeník navíc zmiňuje, že i samotný Mall.cz má v plánu důležitou akvizici, a to nákup Czech Computeru, dnes už CZC.cz. Šéf firmy ale odvětil, že prodej firmy zatím nepřipravuje.

Zdroj: Finanční noviny

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Podívejte se na mapu 3G pokrytí území (ne obyvatel!!) Evropy. ČR jako směšný prázdný kráter, daleko za Rumunskem, Bulharskem a Srbskem. A k tomu ty absurdní, široko-daleko nejvyšší ceny.. Přijď nový asijský operátore, ó již přijď..

  2. S tímhle ať se jdou bodnout. Proč pokrývají hustě obydlené aglomerace, kde má každý doma Internet za pár korun a bez FUP? Např. když vezmu v potaz Brno, tak přilehlé obce nemají prakticky žádnou normální možnost připojení k Internetu…