Alza nově zavádí platby pomocí Litecoinu. Za Bitcoiny už prodala zboží za desítky milionů

14

Loni v květnu zavedla Alza platby pomocí Bitcoinu a podporu kryptoměn nyní rozšiřuje. Zaplatit za zboží už můžete i pomocí Litecoinu, což byla první významná alternativní měna k Bitcoinu a vznikla v roce 2017. Transakce v síti Litecoin jsou rychlejší a s nižšími poplatky.

Nejde to ale všude, podporu najdete kromě Česka na eshopech alza.sk. alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Chybí tedy například maďarská pobočka Alzy. Na pobočce v Praze a v Bratislavě mají zákazníci k dispozici i automat na směny těchto kryptoměn a navíc i měny Dash. Alza před časem uvedla zájem podporovat i měnu Ethereum.

bitcoin-automat-bratislava
Pobočka Alzy v Bratislavě. foto: Alza

Alza uvádí, že počet objednávek pomocí Bitcoinu narůstá  a v současnosti už dosahuje po přepočtu v desítkách milionů. Respektive tisíce objednávek. Nejvíce se pomocí Bitecoinu kupují hardwarové komponenty určená zase na jejich těžení. Případně takto lidé platí i za hardwarovou peněženku Trezor, která je dokonce českým výrobkem.

screenshot-2018-02-05-12-26-48
Nová položka v možnostech platby

Zavedení Bitcoinu trvalo prý týden a pracovalo na něm pět vývojářů. Během této doby napsali 5600 řádků kódu, vypili 14,2 litrů kávy a odpočívali u Counter Striku. Litecoin již mohl být díky existujícím funkcím o něco jednodušší.

Ohodnoťte tento článek!

14 KOMENTÁŘE

  1. By mne zajimalo, jak bitcoin dale smenuji a jakym kurzem jej vlastne prepocitavaji. Nedovedu si predstavit prijimani tak dynamicky se menici “meny”. Mozna to on-line prevadeji ihned na bud jiny druh cryptomeny nebo rovnou na klasicke platidlo.