Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky

2
Tesla X
Tesla X

Je to měsíc, co největší český e-shop začal prodávat auta na elektrický pohon. Alza nabídku odstartovala modely Tesla S a Tesla X v cenách 3 000 000 Kč a více. Obchod do katalogu začlení i další vozy.

Brzy do ceníku začlení „lidovou“ Teslu 3 a skladem má i čtyři kusy BMW i3 v cenách těsně nad milion korun. Alze přitom v e-shopu naznačuje, že chystá i levnější elektromobily a také elektrické dodávky. Do nově vytvořené kategorie elektromobily obchody navíc zařadil i elektrické jednokolky, kola, hoverboardy a longboardy.

Zájem o elektrokola meziročně vzrostl o 56 %. Ještě větších čísel pak dosahují tzv. elektrovozítka, kam patří hoverboardy, jednokolky či elektroboardy. Zájem o ně meziročně vzrostl o 128 %. Populární jsou rovněž elektrokoloběžky, které se v Alza.cz objevily teprve nedávno.“ tvrdí obchod v tiskové zprávě.

Desítky článků na téma elektromobily najdete na našem sesterském webu Autobible.cz.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Nechápu proč kupovat BMW od Alzy, když si ho můžu koupit levněji přímo od BMW a individuálně nakonfigurovat. Tesla se sice u nás oficiálně neprodává, ale pořád vyjde levněji si zajet do Rakouska, či Německa koupit ji tam a sám si ji převést do ČR.