Alza otevře další futuristický obchod bez prodavačů

0
Prodejna budoucnosti podle Alzy
Prodejna budoucnosti podle Alzy (pobočka na pražské Floře)

Největší český e-shop v lednu otevřel první samooblužnou prodejnu. Obchod poblíž stanice metra Flora, který se obejde bez prodavačů a je přístupný 24 hodin denně, od té doby odbavil 11 000 objednávek za 12,8 milionu korun.

Ve špičkách, kdy se v prodejně pořádaly soutěže nebo byly premiérově dostupné novinky jako Galaxy S9, byla vytíženost až 250 schránek denně. Nejvyšší návštěvnost má obchod mezi čtvrtou a šestou hodinou večerní.

Zákazníci podle zpětné vazby oceňují výbornou dostupnost, rychlost a také soukromí. Využívají rovněž odborníky přes video-terminál, kde jsou denně obslouženy desítky požadavků, přičemž průměrná doba rozhovoru je 3 minuty. Primárně žádají o pomoc s výběrem produktu, mnohdy se ale ptají i na samotnou inovativní provozovnu,“ hodnotí Alza první tři měsíce provozu.

TIP: Alza vytvořila poštovní schránku, do které vám bude házet balíky

V létě spustí další prodejnu budoucnosti, a to poblíž stanice metra Budějovická. Bude vypadat trochu jinak, Alza se poučila ze stávajících chyb. V lednu firma uvedla, že pokud se pilotní test osvědčí, samoobslužné prodejny otevře i na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku.

Alza otevře další futuristický obchod bez prodavačů
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 9 hlasů