Alza si vystřelila z médií. iPhone za vytetovaného mimozemšťana byl fake

1

Největší český e-shop nedávno na Facebooku uspořádal soutěž o iPhone XS a jeden z fanoušků se ozval, že by si v případě výhry nechal zeleného Alzáka vytetovat na záda. Alza se toho chytila a o pár dní publikovala fotopříběh, jak onen nadšenec sedí v tatérském studiu s jehlou připravenou k akci.

Řada českých i slovenských médií se chytila, protože kontroverzní téma a iPhone budí pozornost (a zvyšují čtenost). Jenže Alza si z nich pouze vystřelila, celá akce byla zinscenovaná a k tetování nakonec nedošlo. Pro laickou veřejnost to byl povedený vtip, pro tu odbornou to bude hezký zdroj dat do budoucích studií o tom, jak snadno vytvořit fake news a manipulovat novinami.

TIP: Alza zažila rekordní rok. Chce dobýt i Německo a Rakousko

PS: Staré konspirační moudro říká: „Sice to není pravda, ale mohla by být.“ Zrovna před rokem k podobné události totiž došlo. Jeden muž se vsadil s premiérem Babišem, že si nechá na rameno vytetovat koblihu. Nakonec to udělal, byť místo klasické koblihy tam měl děravý donut, zato s bublinou It will be better (Bude líp). Babiš mu za to koupil iPhone X za třicet tisíc. Jak by ale řekli v MasterCard, marketingová hodnota celé akce byla k nezaplacení.

Alza si vystřelila z médií. iPhone za vytetovaného mimozemšťana byl fake
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

1 komentář

 1. A čo preboha na tej správe bolo Fake, keď ste ju tak označili?
  1) Jeden z najväčších e-shopov v ČR a SR oznámi, že chystá takúto kravinu a uverejní k tomu fotky a dokonca aj oficiálne vyjadrenia.
  2) média pravdivo reportujú o tom, že jeden z najväčších e-shopov v ČR a SR sa chystá robiť takúto kravinu.
  3) Kravina sa nestane, lebo e-shop ju nakoniec neurobí a len „srandoval“.
  4) Lukáš Václavík označí správu za Fake News, aj keď správa ako taká bola očividne pravdivá, pretože e-shop demonštratívne naozaj oznamoval, že to urobí. Klamal teda e-shop, nie média.

  Takže hovno Fake News, ale obyčajné „predstieranie retardácie“: https://knowyourmeme.com/photos/738025-i-was-only-pretending-to-be-retarded