Alza utržila 17,4 miliardy korun. Letos se chce stát největším domácím výrobcem PC

0
Alza ufon
Alza

Největší český e-shop dnes prozradil, že jeho loňské tržby byly nejvyšší v historii. Podle předběžných výsledků činili 17,4 miliardy korun bez DPH, což je o 22 % více než v roce 2015. Za deset let firma vyrostla jedenáctinásobně. Bez udání absolutních čísel Alza uvedla, že počet objednávek se loni zvýšil o více než milion a že o 70 % rostl počet objednávek provedených na mobilech.

Obrat Alzy v letech 2002 až 2016
Obrat Alzy v letech 2002 až 2016

V závěru roku u nás zákazníci nakoupili za jediný den zboží v hodnotě přes 200 milionů korun, padla i hranice miliardové tržby za jediný týden. Zavedli jsme celou řadu nových služeb a spotřebitelé nám již podruhé udělili ocenění Nejdůvěryhodnější značky roku. Je to právě důvěra zákazníků, která nás žene dopředu a nutí nás se neustále zlepšovat,“ uvedl Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alzy.

Koncem roku firma experimentovala. V e-shopu spustila novou sekci pro děti. V prosinci ve vybraných městech přijížděly StreetShopy, mobilní výdejny zboží. Alza také otevřela první pobočku mimo ČR a SR – v maďarské Budapešti.

Smělý plán pro tento rok? Alza se chce stát největším výrobcem počítačů. Obchod postavil novou výrobní linku, která má ročně sestavit přes 10 000 PC. Aktuálně má v nabídce zhruba 40 různých sestav pro kanceláře i hráče.

Ohodnoťte tento článek!