Alza už prodává i auta. V showroomu má e-Golf a počítá i s dalšími elektromobily

2
e-Golf v Alze

V Alze už koupíte i doplňky nebo součástky pro auta, třeba olej nebo palivový filtr pro Škodu Favorit. Největší český e-shop ale začne prodávat i samotná auta. Na prodejně v Holešovicích již vystavuje nový Volkswagen e-Golf s dojezdem až 300 km na jedno dobití. Brzy bude auta prodávat také přes internet, specializovat se však bude výhradně na elektromobily.

Zájem o elektromobily překonává naše očekávání. Znamená to, že si lidé konečně uvědomují jejich význam pro naše životní prostředí. To dobře vědí také automobilky a začínají vyrábět tyto vozy i ve středních cenových kategoriích,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz.

Možná jsme snílci, ale my v Alza věříme, že dokážeme po vzoru Norska změnit poměr elektroaut v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad aut se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme,” dodává Moudřík.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Já se po pravdě na „dobu elektrickou“ těším. Města to opravdu vyčistí a to schvaluju. Otázkou je, jak se výrobci (a města) poperou s otázkou sídlišť. Většina lidí se koncentruje tam a nabíjení z pátého patra je blbost.