Skoro třetina lidí nakupuje přes mobil, tvrdí Alza

0
Alza ufon
Alza

Největší český e-shop zveřejnil několik statistik za rok 2017. Alza dosáhla rekordního obratu ve výši téměř 21 miliard korun bez DPH, meziročně o 20,7 % více. V Česku obchod vyrostl o 17,9 %, na Slovensku o 19,5 % a v EU o 80 %. Alza boduje hlavně v Maďarsku, odkud má 40 % evropského obratu (mimo ČR a SR). Zisk firma zatím neprozradila.

Alza loni odbavila celkem 7,9 milionu objednávek, nakoupilo u ní 2,9 milionu unikátních zákazníků. Téměř 30 % objednávek bylo uskutečněno na mobilech, ať už z mobilního webu nebo aplikací. Obrat z objednávek na iPhonech meziročně stoupl o 122 %, z androidů dokonce o 179 %. Tři čtvrtiny zákazníků si zboží vyzvedává osobně na pobočkách nebo v AlzaBoxech.

TIP: Prodejna IT budoucnosti. Alza otevírá futuristické výdejny bez prodavačů

Prodejní síť rozšířila skladovou zásobu o tisíce nových položek. Nejúspěšnějším segmentem se opět staly mobilní telefony, jejichž prodej vzrostl o 17,4 %, přičemž více než 50 % přístrojů bylo prodáno přímo ze skladů jednotlivých poboček. I dalších šest segmentů překročilo obrat jedné miliardy: notebooky, příslušenství, komponenty, televize, elektro, PC sestavy. Největší rozvoj přitom zaznamenaly sekce sportu, trendů a hobby, které rostou v řádech stovek procent,“ píše Alza v tiskové zprávě.

Skoro třetina lidí nakupuje přes mobil, tvrdí Alza
Ohodnoťte tento článek!