Amazon je konečně v češtině. Alza a spol. se mohou začít bát (doplněno)

18
Amazon.de v češtině
Amazon.de v češtině

Aktualizováno 14. listopadu 2017

Amazonu již konečně funuje i přesměrování z adresy amazon.cz. Na počeštěnou verzi e-shopu se tak dostanete i bez ručního přepínání jazyka na webu. Čeština se již nachází také v aplikacích pro Android a iOS.

Původní článek ze 7. listopadu 2017

Je to přesně rok, co Amazon.de začal v Česku u objednávek nad 39 eur nabízet bezplatnou dopravu. Dnes spustil další fázi – českou lokalizaci e-shopu. Prozatím je přeložena jen navigace, nastavení účtu, košík a proces objednávky, ale popisy produktů zůstávají v němčině. Proč v ní? Amazon.de je jakousi centrálou zastřešující menší okolní země (Polsko, Nizozemsko).

Poláci ale mohou navštívit amazon.pl a automaticky je to přesměruje na popolštěný německý e-shop. Doméně amazon.cz přesměrování chybí, byť skutečně patří Amazonu. Abyste měli obchod v češtině, musíte navštívit amazon.de a pod vyhledávačem kliknout na ikonku zeměkoule, odkud lze zvolit jiný jazyk. V mobilní verzi je nastavení v patičce webu. Případně klikněte na amazon.de/?language=cs_CZ.

Jsme rádi, že Amazon.de je teď pohodlnější pro větší množství česky mluvících zákazníků, kteří zde mohou nakupovat v češtině,“ říká Ralf Kleber, Country Manager Amazon.de. „Tento krok nás opět o krok přiblížil k naší vizi – umožnit zákazníkům nakupovat cokoliv potřebují bez jakýchkoliv bariér na kterékoliv z našich evropských stránek,“ dodává Kleber.

TIP: Čtyři věci, na které si dát pozor při nákupu z německého Amazonu

Amazon slibuje, že lokalizuje i další části webu. Pro našince může být důležité, že již nyní mají k dispozici českou zákaznickou podporu přes telefon i e-mail.

Amazon je konečně v češtině. Alza a spol. se mohou začít bát (doplněno)
Ohodnoťte tento článek!

18 KOMENTÁŘE

  1. Vždy, když na Amazonu něco kupuji, tak z jejich www stránek mám osypky :(. To samé e-bay. Něco tak anti-UX a vzhledově odporné se jen tak nevidí. Kdybychom tohle udělali u nás (dělám ve st. správě), tak se strhne hate jako pra*se.

  2. Od vstupu Amazonu do CR je kvuli te uplatkarske afere, diky ktere ziskali ty sklady u Prahy zcela ignoruju.

    Takze ne Alzu mi Amazon rozhodne nenahradi. Veci mimo IT ale cim dal casteji nakupuju na Aliexpressu.