Amazon zařídí Wi-Fi, které prostě funguje. Kupuje k tomu výrobce routerů

7

Amazon včera oznámil novou akvizici. Za neznámou částku kupuje sanfranciskou společnost Eero, která vyrábí stejnojmenné síťové produkty. Eero se zaměřuje na Wi-Fi routery s podporou mesh sítí, které se jednoduše konfigurují a optimálně pokryjí celou domácnost.

Eero prodává základní router s pokrytím 140 m² a malé satelity nazvané Beacony, které pokrytí 93 m². Obě zařízení lze různě kombinovat v několika kusech tak, abyste pokryli všechny oblasti domu. Liší se cenou a výbavou. Velké Eero disponuje dvěma gigabitovými LAN porty a třemi Wi-Fi rádii (jedno 2,4GHz a dva 5GHz kanály současně), Eero Beacon má jen dvě rádia (po jednom 2,4- a 5GHz pásmu) a zapojuje se přímo do zásuvky. Obě zařízení umí vysílat i Bluetooth 4.2 sloužícímu k řízení IoT krabiček. Wi-Fi je ve verzi 802.11ac s podporou 2×2 MU-MIMO a beamformingu.

Základem technologie mesh je vytvořit z více bodů jednu celistvou síť, která vás při přechodu mezi satelity nebude zdlouhavě přepojovat a nebude mít omezenou rychlost. To je případ základních Wi-Fi extenderů/zesilovačů, kde rychlost automaticky spadne na polovinu a vytvoří se separátní síť.

Mesh sítě využívají zvláštní kanály, kterými se satelity dorozumívají mezi sebou a které využívají připojené mobily, tablety, počítače atd. V případě Eera se satelity propojují oním 5GHz pásmem. U velkého routeru navíc zůstane jedno 5GHz volné.

TIP: TP-Link Deco M5 je výhodný Wi-Fi mesh systém pro celý dům (vyzkoušeno)

Velké Eero stojí 199 dolarů, Beacon je za 149 dolarů, prodávají se i v sadách, která jsou výrazně výhodnější. Firma poskytuje i ochranu Eero Plus za 99 dolarů ročně, jejíž součástí je VPN Encrypt.me pro pět zařízení, správce hesel 1Password pro 5 zařízení a antivir Malwarebytes pro tři zařízení.

https://www.youtube.com/watch?v=tOcvNoEOyMQ

Pro Amazon jde o logickou akvizici. Routery Eero patří v jeho e-shopu k těm nejlépe hodnoceným. Velké technologické společnosti se navíc v poslední době předhánějí v tom, kdo vymyslí blbuvzdornější síťové řešení pro domácnosti (naposledy třeba Google Wifi). Amazon už navíc má širokou hardwarovou nabídku.

Vyrábí čtečky Kindle, přehrávač Fire TV, tablety, reproduktory Echo, domácí kameru nebo třeba k internetu připojenou mikrovlnku. Všechny produkty potřebují Wi-Fi a do všech se nějakým způsobem snaží implementovat hlasové ovládání přes asistentku Alexu. Díky Eeru by Alexa mohla v budoucnu poslouchat i na dalších místech.

Amazon zařídí Wi-Fi, které prostě funguje. Kupuje k tomu výrobce routerů
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.5%) 8 hlasů

7 KOMENTÁŘE