Měsíc po Applu se druhou bilionovou společností stal Amazon

1
Jeff Bezos
Jeff Bezos
-
Zdroj: Amazon

Začátkem srpna se Apple stal druhou veřejně obchodovatelnou firmou v historii, jejíž tržní hodnota přesáhla bilion dolarů. Petrochina se na vrcholu udržela jen pár dní, Apple ale stále roste a kapitalizaci navýšil o dalších 100 milionů.

Včera večer našeho času se další bilionovou společností stal Amazon. Cena akcií nakrátko dosáhla 2050 dolarů za kus, což stačilo na pokoření zmíněné hranice. V dalších hodinách obchodování ale klesla těsně pod ní a v době psaní článku měl Amazon hodnotu již „jen“ 994 miliard dolarů. Kapitalizace se za poslední rok zdvojnásobila a při takovém tempu firma brzy přeskočí i Apple.

TIP: Jeff Bezos je nejbohatší člověk planety

Jmění zakladatele a šéfa Jeffa Bezos se podle Forbesu také zdvojnásobilo a aktuálně činí 167 miliard dolarů. Tolik neměl v dobách největší slávy ani Bill Gates.

TIP: Amazon je konečně v češtině

Amazon před 24 let odstartoval jako malé online knihkupectví. Postupně ale začal kromě knih prodávat i další produkty. Dnes na něm nakoupíte kromě nemovitostí a nelegálních věcí snad vše. Amazon je také důležitým poskytovatelem cloudových služeb, mediálním domem (patří mu IMDB, Audible, Dpreview, Goodreads, Twitch), dělá do robotiky a produkuje filmovou a seriálovou tvorbu.

Další informace o bilionovém Amazonu najdete na Euru.

Měsíc po Applu se druhou bilionovou společností stal Amazon
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 6 hlasů

1 komentář