Amazon nasadil laťku výš. Má levné neomezené cloudové úložiště

0

Je už nějakou dobu jasné, že souboj cloudových úložišť menší provozovatelé, kteří vlastně zájem o tyto služby vzbudili, patrně nemohou vyhrát. Giganti jako Google nebo Microsoft jsou schopni nabídnout tolik volního místa zdarma, případně dalšího místa za nízkou cenu, že tomu Dropbox a další nemohou konkurovat.

Není sice všechno tom, kolik místa vám služba nabízí, ale i vzhledem k ohromným rozdílům skoro vždycky nakonec vezmete službu, kde lze skladovat několikanásobně více dat. Do soutěže o titul krále čerstvě vstoupil Amazon, jenž po vzoru Microsoftu oznámil neomezený prostor za 59,99 dolaru ročně (zhruba 1 500 Kč). Jeho služba se nazývá Cloud Drive.

Sluší se dodat, že většina uživatelů má ve OneDrive zatím 1 TB s tím, že zájemci se mohou přihlásit a přednostně dostanou 10 TB. Neomezený prostor je ale zatím v nedohlednu, byť 10 TB lze s trochou nadsázky za neomezený prostor považovat a většina uživatelů ho nikdy zcela nevyužije. Např. Microsoft vám v budoucnu snad neomezený prostor nabídne za zhruba 2 500 Kč v rámci edice Home.

 

Na druhou stranu k tomu dostanete pět licencí Office pro počítače a místo v cloudu bude přiděleno až pěti uživatelským účtům v domácnosti. Pro každého bude tedy výhodná jiná nabídka. Kdo je sám a chce hodně místa, patrně má nového favorita. Cloud Drive navíc můžete zkoušet tři měsíce zdarma.

Nebo ne? Microsoft nabízí také Office 365 pro jednotlivce, kde vás roční předplatné vyjde na zhruba 1 700 Kč. To už takový rozdíl není, přitom kromě rozměrného cloudového úložiště dostanete jednu licenci Office. Amazon nicméně poskytuje ještě druhý levnější plán pro jedince, kteří pouze chtějí zálohovat fotky.

U Amazonu zaplatíte za neomezený prostor pro fotografie 11,9 dolaru ročně (asi 300 Kč), přičemž suma zahrnuje 5 GB místa pro video. Kdo nechce platit, spokojí se např. s Flickerem, kde dostane velmi štědrý 1 TB.

Zdroj: Amazon

Ohodnoťte tento článek!