Amazon prý letos uvede herní konzoli s Androidem. Už ji předvádí partnerům

0

Zprávy o tom, že Amazon tajně pracuje na herní konzoli, která by se stala konkurencí pro zavedené hráče Microsoft, Sony a Nintendo, nejsou ničím novým. Ale zatímco po telefonu od Amazonu, o němž se spekuluje ještě častěji, zatím nejsou ani stopy, s herní konzolí to možná začíná vypadat vážně. Amazon už údajně její prototyp předvádí producentům her a jiným partnerům a ještě letos s ní prý má přijít na trh.

Už v polovině ledna (januára) se objevila informace, že Amazon zve vybrané osoby na prezentaci zařízení, které má být „větší než Kindle“ (otázka je samozřejmě, zda se tím myslí fyzicky, či významem). Dle zprávy webu VG247 má tímto zařízením údajně být právě ona herní konzole, což mu prý potvrdilo hned několik zdrojů. Lépe řečeno, má se jednat o přístroj kombinující funkce konzole a set-top-boxu, který by vedle hraní nabízel i multimediílní obsah, čili hudbu, filmy, seriály a televizní pořady skrze služby Amazonu. Společnost už tento přístroj údajně předvádí zástupcům z řad producentů a jiných partnerů, o jejichž spolupráci se uchází.

Jelikož pro řadu zamýšlených použití se hodí i tablety včetně toho od Amazonu, nepřekvapí, že konzole má být postavena na podobném základu. Operačním systémem má být Android (ovšem zřejmě vybavený službami Amazonu místo těch od Googlu) a hardware má být také spíše mobilního rázu, podle starších zpráv by mohlo jít o některý Snapdragon od Qualcommu. Konzole by se tak měla výkonově řadit spíše k dalším na Androidu založeným krabičkám (jako je Ouya), než k Xboxu One a Playstation 4. Amazon na ní údajně předvádí mobilní hry pro tablety a telefony, které zřejmě bude tvořit hlavní část nabídky titulů pro tuto konzoli. Hrálo by se ale na velké obrazovce, zřejmě s ovladačem, a televizi by konzole zároveň sloužila jako multimediální centrum.

Konzole Ouya
Konzole Ouya, také založená na platformě Android

S nižším výkonem se má pojit i atraktivnější cena, která má údajně být nižší než 300 USD. Na tomto zařízení má pracovat divize Lab 126, zodpovědná za tablety Kindle. Současný prototyp má údajně podobu šedé „krabice“ zhruba v rozměrech původního Playstationu, nicméně finální design má být jiný. Podle původních plánů snad měla konzole být uvedena již loni, nakonec se ale datum přesunulo na letošní rok. Amazon údajně také v nedávné minulosti nabíral zaměstnance se zkušenostmi z herního průmyslu a společnost také údajně u mobilních her prosazovala podporu pro ovládání gamepadem.

Kindle Fire HDX 8.9
Kindle Fire HDX 8.9 od Amazonu

Vydání konzole by u Amazonu dávalo smysl. Společnost může nabídnout silný ekosystém služeb (hudba, filmy), což je jedna z úloh, kterou konzole také v obývacích pokojích zastávají. Pro platformu Android již existuje velké množství her a Amazon bude těžit ze snah dalších firem, které na tomto operačním systému konzoli založily (například Nvidia se Shieldem). Po hardwarové stránce bude společnost také zřejmě moci většinou stavět na svých zkušenostech s tablety Kindle.

 

Zdroj: VG247

Ohodnoťte tento článek!
Pokrývač aktuálního dění v PC hardwaru pro Cnews.cz * * * Má rád: sranda, levný hardware, x86, nemoderní umění, slušnost, ekologie, Tolkien * * * Nerád: trollové, nespravedlnost, snobí hardware, prosciutto * * * Očkovanej a vděčnej doktorům.