Amazon prý spustí další hudební službu. Bude levná, ale omezená na Echo

0

Trh s hudebními službami je plný, očekáváme konsolidaci. Jenže podle všeho se ještě nacházíme v době, kdy služby přibývají. Amazon podle magazínu Recode hodlá nabídnout další hudební službu, která by stála čtyři nebo pět dolarů. V USA předplatná služeb jako Spotify nebo Apple Music stojí 10 dolarů, Amazon by tak nabídl poloviční nebo možná ještě nižší cenu.

Jenže není to tak, že by hudební záležitost od Amazonu přímo konkurovala zavedeným službám pro streamování muziky. Novinka by měla přehrávat hudbu jen a pouze na zařízení Amazon Echo. Tím spíš nejsem přesvědčený o tom, že nás bude tato případná služba zajímat.  Je ale dobré vědět, co se děje ve světě. K případnému uvedení v naší zemi mám ještě pár myšlenek.

Deezer vydal aplikaci pro Windows 10
Služby jako Deezer, Spotify či Apple Music stojí víc, ale umožňují přehrávat muziku na řadě zařízení (Ilustrační foto)

Za první je otázka, zda a o kolik by byla cena nižší v Česku, protože hudební služby v tuzemsku zvolily podle místních podmínek nižší ceny. Dále, Amazon svou hudební službu v Česku patrně nebude provozovat oficiálně. A pokud byste si službu v Česku mohli pořídit, pravděpodobně by to bylo za zahraničních pět dolarů (nebo spíš eur).

Cenově o tolik výhodnější by tak služba nebyla, přitom by ale bylo oproti Spotify a dalším neskutečně ořezaná. Nevyplatila by se. O tom, zda by se vyplatila, ostatně pochybuje i Recode, podle něhož by nižší cena nemusela být ospravedlněna ani v očích Američanů a Američanek. Není těžké si domyslet, že kdo má předplacené Spotify, může hudbu přehrávat a nepotřebuje k tomu další předplatné.

A kdo by si předplácel hudbu, kterou by mohl pouštět jen doma na jednom zařízení? Lidé chtějí mít muziku v telefonu, na cestách. Nebo v autě. A v práci, pokud to místní podmínky umožňují. Každopádně jsem zvědavý, jak to dopadne, zatím ani uvedení služby není oficiální.

Zdroji: Recode

Amazon prý spustí další hudební službu. Bude levná, ale omezená na Echo

Ohodnoťte tento článek!