Amazon si dělá legraci z iPadu Air. Kindle HDX je ostřejší, lehčí a za méně

0

Reklamní kampaň Amazonu vedená proti iPadům funguje už několik let. Amazon si nejdříve utahoval z toho, že čtečky Kindle mají displej čitelný i na slunci. Loni se Bezos a jeho tým opřeli do iPad Mini, který už srovnali s tabletem Kindle Fire HD. Ten od Amazonu měl lepší Wi-Fi, displej a cenu.

Aktuální reklama si tropí legraci z iPadu Air. Kindle HDX 8.9 má jemnější displej, váží méně a je mnohem levnější. Jen však zapomíná dodat, že pro iPad je mnohem více aplikací a příslušenství, zkrátka bohatší ekosystém. Mimochodem: o iPadu mluví muž s britským přízvukem, což má parafrázovat šéfdesignéra Applu. Jony Ive je totiž původem Angličan.

  Kindle Fire HDX 8.9 iPad Air
displej 8,9″, 2560 × 1600 px, 339 ppi 9,7″, 2048 × 1536 px, 264 ppi
hmotnost 374 g 469 g
cena 379 USD, 394 UDS bez reklamy 499 USD

Vše o obou novinkách:

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Začíná boj o záchranu RT. Vývoj stál peníze a zatím nemá šanci se zaplatit.

    IMHO MS nakonec položku stejně odepíše. RT by podle mě měly šanci v jediném případě – totiž že by zákazníci chtěli mermomocí něco jako osmičky na tablet, když je mají na PC a notebooku. Problém je, že RT moc jako osmičky nejsou, problém je v tom, že si lidi odmítají na osmičky vůbec zvykat (dělají chybu), a problém je i v tom, že než se stihnou osmičky (nebo osmjedničky) natolik rozšířit, aby se tento faktor projevil, bude trh tabletů dávno saturován Androidem. Dobývání obsazených trhů není sranda.