Amazon spustil hudební streamovací službu. Má ale jen milion písní

0

Amazon v rámci služby Prime nabídl uživatelům televizní seriály, filmy nebo knihy. Po táhlém vyjednávání s hudebními společnostmi spouští svou vlastní streamovací hudební službu. Ta konečně logicky doplní multimediální služby. Stávající předplatitelé Amazon Prime si nemusí nic připlácet (teď platí 99 dolarů ročně), rovnou si užijí neomezeného streamování bez reklam.

Tip: Amazon prý bude od pondělí konkurovat PayPalu v platbách

Momentálně je to jedná velké ale. Muziky nabízí příliš málo. Milion písní daleko zaostává za bohatou nabídkou konkurentů jako Spotify nebo Rdio. Předpokládám, že narazí hlavně ti, které tolik nezajímá mainstreamová hudba. Co naplat, že si můžete vytváře seznamy stop a poslouchat i bez připojení. Konkurence dávno nabízí víc.

 

V neposlední řadě bude v Česku hudební služba pravděpodobně nedostupná. Na druhou stranu stávajícím předplatitelům udělá radost, budou ji brát jako příjemný doplněk. Přeci jen, ve srovnání s ostatními službami je Prime Music levná záležitost. Spotify vás vyjde na 10 dolarů měsíčně, což dělá 120 dolarů ročně. Celý Prime je přitom dostupný za 99 dolarů.

Kdo má rád hudbu hodně, pořád ale nechce platit, má možnost poslouchat např. Spotify nebo Deezer bezplatně, což Amazonu znovu bere vítr z plachet. Velký internetový obchod má v posledních dnech napilno. Teď překvapil s hudební službou, v pondělí by měl začít konkurovat PayPalu a 18. června zřejmě uvede očekávaný smartphone.

Zdroj: Amazon

Amazon spustil hudební streamovací službu. Má ale jen milion písní
Ohodnoťte tento článek!