Amazon stále mlčí, ale prodeje Kindle 3 jsou prý rekordní

0

Kindle 3 je hitem a Amazon udělal (alespoň ve světě) pro rozvoj e-knih mnoho. Přesto pořád tajnůstkaří a konkrétní čísla nechce uvést. V pondělí se firma pochlubila, že v prvních 73 dnech toho čtvrtletí prodala „miliony“ čteček Kindle 3 a je to více než za celý loňský rok. Není divu, že vládne žebříčkům prodeje a v první pětce elektroniky na Amazon.com má hned tři zástupce.

Kindle DX Graphite – nejnovější model Amazonu, zdroj: Amazon

Jenže kolik jsou ty miliony? Loni se spekulovalo o jednom milionu prodaných zařízení, Apple letos v létě prodal přes 4 miliony iPadů. Srovnal Kindle 3 krok? Stejně tak je tajemstvím počet prodaných knih. Sice víme, že e-booků už prodává o téměř polovinu více než knih s pevnou vazbou, ale už neznáme poměr s rozšířenějšími paperbacky. Ani žádná absolutní čísla.

Spotřebitele nemusí zajímat statistiky, ale výsledný produkt. Jenže v době, kdy ještě pořád není jasné, jestli se ve čtečkách více uchytí tradiční displeje (LCD, OLED), nebo elektronický papír, by měl mít Amazon rozhodující roli. Bez konkrétních čísel se ale nehneme z místa.

Zdroj: Amazon

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Cist ty hesla za sebou, je fakt dilo –

  fuckyou starwars
  pokemon killer
  internet biteme
  purple banana matrix
  jessica asshole
  bubble startrek monkey
  adidas test love
  elephant Highlife poopoo
  stupid chelsea
  compaq boomer
  fucker coolness cocacola
  sample godzilla
  voodoo turtle
  fluffy eagles
  penguin muffin bullshit steelers
  shithead popcorn

  xD

 2. Jako nezlobte se, ale to, ze nejake heslo z celkoveho vzorku 1,3 milionu lidi pouzije vice lidi soucasne, neznamena, ze to heslo je SLABE! Ja treba nevidim nic spatneho na heslu “shadow”, “consumer”, “trustno1” atd.

  A mimochodem, ja take pouzivam heslo 123456 – pro sluzby, na kterych mi absolutne nezalezi.