Amazon už prodává více e-knih než paperbacků (knihy s měkkou vazbou)

0

Loni v létě Amazon potvrdil, že e-knihy už mají převahu nad těmi s pevnou vazbou. Půl roku nato, při oznamování finančních výsledků za poslední kvartál 2010, už elektronické knihy v prodejích přeskočily i klasické paperbacky (měkká vazba). Amazon sice opět tají přesná čísla, ale na každých 100 normálních knih prý prodá 115 pro Kindle. Čísla ale platí pouze pro Spojené státy, ašak nejsou v nich zahrnuty bezplatné edice e-knih.

Za celý loňský rok vydělal Amazon 34,2 miliardy amerických dolarů, což je o 40 % více než v předchozím období. Čistý zisk se poprvé přehoupl přes miliardu, konkrétně 1,15 mld. USD (28% nárůst).

Kompletní výsledky najdete ve zprávě Amazonu. Kromě hospodaření ale žádné užitečné údaje nehledejte. Amazon se chlubí jen vágními tvrzeními, že Kindle 3 je nejprodávanějším produktem v historii a předčil i posledního Harryho Pottera. Ale kolik se čeho prodalo, to neprozradí.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. wtf? co to je za nesmysly?
    HTTPS je zabezpečení, které musí být aktivní na straně provozovatele webových stránek, uživatel to ovlivní jen stěží, maximálně může provozovatel dát uživateli navybranou, jestli chce HTTPS použít.
    HTTPS se nikde po světě nerozrůstá je to starý standard, který zodpovědní provozovatelé používají dlouhá léta (viz třeba elektronické bankovnictví) a každý webový prohlížeč s ním umí pracovat.
    Provozovatelé „Loosersbook“ udělali jen to, co měli udělat hned na začatku.