Amazon vylepšuje Kindle Paperwhite. Stojí stejně, ale má superjemný displej

0

E-čtenáři dostali novou hračku. Amazonu včera představil třetí generaci čtečky Paperwhite. Hlavní novinkou je displej s dvojnásobným počtem pixelů. Hustota bodů vzrostla z 212 ppi na 300 ppi. S šestipalcovovou obrazovkou to znamená rozlišení 1080 × 1440 px. Stejné má mimochodem také loňský Kindle Voyage.

Kindle Paperwhite 3
Kindle Paperwhite 3

Nový Paperwhite má i nadále podsvícený displej, bude ve verzi s Wi-Fi i 3G, na jedno nabití vydrží až šest týdnů a jako první čtečka obsahuje nové písmo Bookerly. To si Amazon nechal navrhnout pro co nejpohodlnější čtení.

Čtečka měří 169 × 117 × 9,1 mm a váží 205/217 gramů (Wi-Fi/3G). Amazon také zachoval ceny. Model s Wi-Fi stojí 119 dolarů, s 3G modemem 189 dolarů. Obojí platí pro verzi s reklamou, bez ní si k ceně připočtěte dalších 20 dolarů.

 

Lepší Voyage začíná za 199 dolarech, co je za 80 dolarů dostanete navíc? Má sice stejné rozlišení, ale podle Amazonu slibuje lepší jas i kontrast, podsvícení je navíc automaticky regulované. Voyage má haptický senzor umístěný v rámečku, takže lze stránky otáčet i bez dotyku displeje. K tomu je o 25 gramů lehčí a ve všech směrech o pár milimetrů menší.

Zdroj: Amazon

Ohodnoťte tento článek!