Ambilight na steroidech. Razer dostane hru do celého obýváku pomocí světel a projektoru [CES]

2

Pamatujete na koncepty Microsoft IllumiRoom nebo RoomAlive? Redmondští chtěli pomocí projektorů roztáhnout obraz z televizoru do celého pokoje. Zůstalo však jen u prototypů, Microsoft technologii nikdy neuvedl do komerční podoby. To Razer by mohl. Na CESu oznámil obdobný projekt Ariana.

Razer Project Ariana (CES 2017)

Razer využívá projektor s 3D kamerou, která skenuje a kalibruje místnost, a objektivem typu rybí oko, který na stěnách rozprostře co největší obraz vtahující hráče do virtuálního prostoru. Ariana je také zatím jen ve fázi prototypu, ale k dokončení má určitě blíž než projekt od Microsoftu. Razer se herní výbavou živí a tohle je pro něj produkt, kterým se může odlišit.

Už dokonce podepsal dohodu o spolupráci s Philipsem. Ten má s ambientním světlem okolo televizorů bohaté zkušenosti. Navíc vyrábí chytré RGB LED žárovky Hue, které se na dokreslení atmosféry mohou také podílet. Hráči možná znají systém Chroma, který na podsvícených produktech Razeru (klávesnicích, myších apod.) upravuje barvu světel podle atmosféry ve hře. V Las Vegas firma oznámila, že Chroma otevře i pro třetí strany.

 

Takže i kdyby to nevyšlo s projektorem, atmosféru ze hry přenesou do pokoje lampičky s barevnými diodami. Razer vytvořil tzv. Chrome Module, kombinaci hardwarového řadiče a softwarového API, které budou moci ostatní firmy využívat ve svých produktech. Zájem už projevily společnosti Lenovo, NZXT, Antec, Lian Li, Wicked Lasers a Nanoleaf. Jde o výrobce počítačů, periférií nebo světel. Barevně osvětlené skříně by tak konečně budou mít i praktický smysl.

Razer Project Ariana (CES 2017)

Razer Project Ariana (CES 2017)

Razer Project Ariana (CES 2017)

Razer Project Ariana (CES 2017)

Razer Project Ariana (CES 2017)

Zdroj: Razer

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE