AMD: 45 nm pro nižší spotřebu

0

AMD svým partnerům ohlásilo, že 45nm procesory této značky, jež přinesou vyšší výkon a lepší parametry ohledně spotřeby elektrické energie, budou už ve druhém kvartále tohoto roku. Větší úspornost rádi věříme: tu prostě přechod z 65nm výroby na 45nm přinést musí.

A co se týče výkonu: 45nm procesory AMD by neměly mít velké změny v architektuře, pouze se čeká podstatné zvýšení taktů a masivní nárůst L3 cache (ze dvou na šest megabajtů). I přes takové zvětšení se má dle zdroje energetická spotřeba cache ještě snížit.

AMD ES

První uvedené 45nm procesory AMD pro patici AM2+ budou podporovat paměť do DDR2-1066 včetně. V prvním čtvrtletí roku 2009 se pak společnost chystá uvést procesory pro patici AM3 se zabudovaným řadičem pro DDR2 i DDR3. Ten bude oficiálně podporovat DDR3-1333.

Zdroj: Guru3D

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hehe … a uz je chyba i na jine strane…je divne ze to INTEL odmita… skoda ze se na tom schodla urcite spousta lidi 😀 Jsem zvedav komu to prvni schoti a pobezi koupit jinej…pac reklamace je u Intelu zbytecna … 😀

  2. Ja ma E8400 cca 14 dní a nezdá se mi že by se přehříval….bios i everest mi ukazují shodnou teplotu 42 stupnů,spiš bych řekl že čidla ukazují vyšší teplotu než je zkutečnost…proto nechápu jak někdo může říct že se přehřívá…mam desku s chipsetem X38 tak by mě zajimalo jak ukazuje teplotu jiným s týž chipsetem