AMD 890GX – nový high-end pro AMD

0

Server TweakTown zveřejnil pár snímků připravované desky Asus M4A89GTD PRO. Ta je postavená na novém čipsetu AMD 890GX (zdroj se zmiňuje o 890FX), který již nativně podporuje rozhraní SATA 6 Gb/s. Na desce najdete i rozhraní USB 3.0, které je zastoupeno v podobě čipu NEC. Všimněte si také netradičně vysokého konektoru pro napájení procesoru. I když vypadá na prví pohled na desce trochu divně, praktičnost mu upřít nelze. Ne jednou jsem si osobně podrápal ruce o pasivy v blízkosti tohoto konektoru.

Součástí čipsetu je i integrovaná grafika podporující DirectX 10.1, k níž náleží i 128 MB SidePort paměti přímo na základní desce. S tím úzce souvisí i trojice grafických výstupů – D-Sub, DVI a HDMI. Mezi zadními konektory pak nechybí ani eSATA, USB 3.0, FireWire nebo optický audiovýstup z osmikanálové zvukovky. 

Mezi další zajímavosti této desky patří bezesporu dva přepínače – Core Unlocker a Turbo Key II. O přesné funkci se zatím můžeme jen dohadovat, nicméně se nejspíš bude jednat o zjednodušení postupu odemykání jader na procesorech AMD Phenom II a vylepšení nebo aktivaci funkce Turbo Key, s níž jste se mohli setkat již u desky Asus P7P55D Deluxe.

Zdroj: TweakTown

AMD 890GX – nový high-end pro AMD

Ohodnoťte tento článek!