AMD Brazos 2.0 a Trinity za dveřmi: nová generace APU nejen pro notebooky

0

Na oficiálním blogu AMD se objevila zajímavá zpráva. Známý výrobce procesorů a grafik oznámil, že již během minulého čtvrtletí začali výrobcům notebooků dodávat nové APU druhé generace, známé jako Brazos 2.0 a Trinity. Doba, kdy se notebooky, all-in-one PC a desktopy začnou prodávat, je prý již za dveřmi.

Čtěte také:

Brazos 2.0 navazuje na současnou generaci Brazos, tedy nízkonapěťové dvoujádrové procesory, které možná znáte jako C-50 a 60 a E-300, 350 a 450. Jsou to APU určené pro levné notebooky, ve kterých poskytují základní výkon, postačující na nenáročnou práci (prohlížení webu, přehrávání HD videa), což kombinují s nízkou cenou a slušnou spotřebou. Nová, druhá generace by v tomto trendu měla pokračovat.

 

Zatímco Brazos je architektura určená výhradně pro notebooky, Trinity je univerzálnější a navazuje na současné Llano, tedy APU označovaná jako A4, A6 a A8. S nimi AMD hodlá konkurovat Intelu jednak cenou, jednak grafickým výkonem. Tato APU by se měla objevit mimo jiné i v noteboocích, které by přímo měly konkurovat Intelovským Ultrabookům – AMD pro ně má pracovní označení Ultrathin.

Stejně jako Llano se i Trinity podívá nejen do notebooků, ale i do stolních počítačů.

Zdroje: AMD, Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jestli to bude stejnej paskvil jako je Firefox, tak to teda potěš.

    Jinak open source není zas taková výhra, jak se na první pohled může zdát. V čem je to výhodnější oproti closed source programům? Navíc neznám moc lidí, kteří by skutečně alespoň nahlédli do nějakých zdrojových kódů programů, co používají. Nebo kdopak se tu někdy vrtal ve zdrojácích Firefoxu nebo jej alespoň zkompiloval sám? I když očekávám, že se tu najednou vyrojí kupa kupa lidí, co umí zdrojáky na zpamět a podobně 😛 Možná by nebylo od věci požádat Mozillu o statistiky stahování jednotlivých verzí 🙂