AMD Catalyst 11.6: podpora Zacate a konec roztřeseného obrazu u videa

0

AMD včera v odpoledních hodinách oficiálně uvolnilo novou verzi ovladačů. Ty se skládají z několika balíků určených pro grafické karty a čipové sady.

Asi největší novinkou je funkce AMD Steady Video, kterou naleznete v AMD Vision Engine Control Center. Jde o softwarovou verzi stabilizace obrazu, obdobně fungující technologie můžete znát z fotoaparátů a především z videokamer. Steady Video prostřednictvím Accelerated Parallel Processingu stabilizuje roztřesený obraz při přehrávání videa v Adobe Flash playeru (např. YouTube), Windows Media playeru, Cyberlink PowerDVD, Corel Win DVD a ArcSoft TotalMedia Theater. Tisková zpráva zmiňuje, že Steady Video je funkční pouze na poslední řadě Radeonů HD 6000 v kombinaci s libovolným procesorem AMD nebo APU Zacate E-450 a E-300 a také na chystaných procesorech Llano.

AMD Steady Video
AMD Steady Video zlepšuje ostrost videa, vychutnat si tuto funkci však můžou jen majitelé grafických karet Radeon HD 6000 a procesoru AMD

Další novinkou, opět pouze pro Radeony HD 6000, je akcelerace videí kódovaných v MPEG-4 part 2 (DivX, 3ivx, HDX4 a další). Nejvíce nové ovladače potěší majitele Radeonů HD 6800 a HD 6900. Díky optimalizacím jim v některých hrách vzroste výkon „až o 5–8 %“ při zapnutém vyhlazování hran kombinovaným s anizotropním filtrováním. Pozadu nezůstalo AMD s podporu Linuxu. Dostupné jsou balíčky jak pro 32bit tak i pro 64bit distribuce (+ podrobnosti).

Nárůst výkonu proti předchozí generaci

Pokud patříte k majitelům předchozích generací grafických karet AMD (potažmo ATI), určitě instalaci nových ovladačů zvažte. Opravují totiž akceleraci ve Photoshopu a některé drobné chyby v prostředí Windows Aero u Radeonů HD 4000. Pokud patříte k majitelům karet ATI do AGP, zkuste aktualizovanou verzi hotfixu. Novým ovladačům se věnuje i vlákno na našem fóru. A co vy, jste spokojeni se stávajícími ovladači, nebo jste už aktualizovali?

Novou verzi ovladačů AMD Catalyst 11.6 stahujte na stránkách výrobce a detaily může probrat na našem fóru.

Zdroj: AMD

AMD Catalyst 11.6: podpora Zacate a konec roztřeseného obrazu u videa

Ohodnoťte tento článek!