AMD Cinema 2.0: 3D realita

0

AMD v New Yorku prezentovala technologii Cinema 2.0, která umožňuje fotorealistický rendering v reálném čase. To co totiž vidíte pod odstavcem není fotografie, ale opravdu výtvor počítačové grafiky. A co ještě lépe, tento výtvor byl na prezentaci schopen animace v reálném čase a měl zapracován i dynamický model osvětlení.

Fotorealistická žena nebyla samozřejmě vymodelována pomocí nějakého NURBS modeláře, ale herečka byla nasnímána velmi rychlými HD kamerami a data z nich pak převedena do 3D modelu.

Kolik z této technologie bylo použito ve vyvíjeném demu s Ruby prachající před robotem ve velkoměstě, není z krátké zprávy z celého představení úplně přesně jasné,

Zdroj této části zprávy, více informací a galerie: Joystiq

Již o něco dříve jsme vám ukazovali ochutnávku v podobě filmečku (720p, MOV, 49,71 MB) s novou Ruby. V tomto případě asi určitě nejsem sám, kdo se asi těší, až AMD na svých stránkách vystaví kompletní spustitelné demo. Bude se jednat určitě o vrchol soudobé realtime animované grafiky na PC, stejně jako podle mě ve své době bylo i ATI Toyshop.

Ohodnoťte tento článek!