AMD dává k Radeonům R9 Fury zadarmo hru Star Wars Battlefront

0

Asi to bude náhoda (pokud ne, klobouk dolů), ale k včerejšímu výročí událostí 17. listopadu roku 1989 a 1939 a oslavám pádu komunismu dostaneme drobný dárek. Právě včera začala totiž u platit AMD akce, v níž ke grafickým kartám Radeon přidává hru zdarma. Tímto „bundlem“ bude titul Star Wars Battlefront, o jehož zařazení do programu AMD Awards se proslýchalo již v červnu. Nyní se vše oficiálně potvrdilo a co je důležité: tuto hru ke koupenému Radeonu dostanete i v našich obchodech.

Star Wars Battlefront byla firmou EA oficiálně vypuštěna včera, ovšem pro Evropskou Unii je premiéra posunuta až na zítřejšek. Samotná promoakce by ale měla platit už od 17. listopadu. Skončit pak údajně má až po Vánocích, 31. ledna nového roku – pokud nedojdou dostupné kupóny. Tato podmínka je ovšem součástí podobných akcí vždy a nevzpomínám si, že by se na ni někdy narazilo.

Abyste Battlefront zadarmo dostali, musíte si pořídit Radeon R9 Fury. A to specificky tento model GPU Fiji, v podmínkách na webu AMD je výslovně uvedeno, že na vodní Radeon R9 Fury X a kompaktní R9 Nano se nabídka nevztahuje. Ani Radeonů R9 390/390X a nižších se bonus podle všeho netýká. Kromě tohoto předpokladu musíte jako obvykle také nakoupit u prodejce, který na promoakci přímo spolupracuje. V takovém případě by přibalená hra (respektive kupon ke stažení) měla být u položky v obchodě výslovně uvedena.

Star Wars Battlefront k Radeonům R9 Fury
Star Wars Battlefront k Radeonům R9 Fury

Namátkovým pohledem na obvyklé podezřelé jsem (v době psaní těchto řádků) našel Radeony R9 Fury s přibalenou Star Wars Battlefront zatím u jednoho z největších českých eshopů. S přihlédnutím k tomu, že včera byl významný státní svátek, je ale možné, že další se teprve přidají. Každopádně by se ale na naše území akce vztahovat měla. Získaný kupon pak jako obvykle musíte uplatnit na webu AMD. Platné by kódy měly být až do (přestupného) 29. února 2016.

 

 

Pro hru Star Wars Battlefront také AMD uvedlo novou beta verzi ovladače, který v tomto titulu vylepšuje výkon. Mělo by jít o jednu z posledních či možná úplně poslední verzi vydanou ve staré podobě před přechodem z linie Catalyst na novou větev ovladačů nazvanou Radeon Software. Ovladač s označením 15.11.1 Beta jinak ale není určen jen pro hvězdné války. Zlepšení se týkají také Falloutu 4, Assassin’s Creed Syndicate a Call of Duty: Black Ops III.

AMD Radeon R9 Fury, provedení Strix od Asusu (Zdroj: AnandTech)
AMD Radeon R9 Fury, provedení Strix od Asusu

Zdroje: AMD, Hexus.net

Ohodnoťte tento článek!