AMD dodalo milion Fusion APU

0

AMD Fusion udeřil koncem minulého roku jako blesk z čistého nebe. Dvoujádrové procesory architektury Bobcat s integrovaným Radeonem vzaly útokem malé notebooky a netbooky i levné desktopy a mini-ITX desky. A než jsme si na platformu Brazos stačili zvyknout, AMD hlásí: psychologická hranice milionu dodaných kusů již byla pokořena. Oznámil to dočasný generální ředitel firmy, Thomas Seifert.

Zásluhu na tom mají pochopitelně velcí výrobci PC a notebooků. Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony a Toshiba, ti všichni odebírají procesory Zacate (desktop) či Ontario (mobilní) a čipsety Hudson. Na rychlém překonání milionové hranice se kromě toho, že jde o levné a tudíž vysokoobrátkové zboží, podílelo zřejmě i vytváření pojistných zásob zmíněných výrobců.

AMD se dále nechalo slyšet, že počet dodaných grafických akcelerátorů podporujících DirectX 11 dosáhl 35 milionů kusů, z toho deset milionů připadá na období přibližně od poloviny loňského října, kdy se grafická divize chlubila prodanými 25 miliony. Lze předpokládat, že do dnešního čísla je započítán i milion APU, jehož integrované jádro taktéž podporuje DirectX 11.

Drtivou většinu trhu mobilních platforem stále drží Intel a to jeden nadějný produkt AMD nemá šanci změnit. Společnost se zeleným šípem ve znaku může však hřát u srdce, že celý mobilní segment stabilně roste.

Zdroj: X-bit labs

Ohodnoťte tento článek!