AMD dává hry zadarmo k 7nm grafikám Navi. Už i k Radeonu RX 5600 XT (aktualizováno)

17

AMD změnilo podmínky této akce, pro kupující Radeonu RX 5600 XT k lepšímu. Popis změn najdete na konci původního článku.

Původní text z 5. 2. 2020:

Opět přichází akce, v jejímž rámci bude jeden z výrobců grafických karet nabízet k nákupu jako bonus hru (respektive hry) zadarmo. Minulý týden pokoutně prosáklo a včera se oficiálně potvrdilo, že AMD opět nabídne bundle nazvaný „Raise the Game“, v němž bude možné dostat dvě nebo tři hry ke grafikám generace Navi, tedy RX 5000. Ovšem ne ke všem, bude to trochu komplikované.

V tomto bundlu lze dostat čtyři hry: Monster Hunter World: Ice Borne Master Edition (tj. komplet původní hry a rozšíření), Resident Evil 3, dále Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint Warcraft III: Reforged. Když si v rámci této akce pořídíte nějakou grafiku Navi, dostanete podle modelu dva nebo tři tituly z této sestavy.

Bohužel si nelze vybírat jako v některých dávnějších bundlech. Ti, kdo si pořídí Radeon RX 5700 nebo RX 5700 XT, dostanou zadarmo Monster Hunter World a Resident Evil 3. Radeonisti a Radeonistky, kteří si koupí levnější Radeon RX 5500 XT, dostanou paradoxně tři hry: Resident Evil 3, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint a pak onen Warctaft III Reforged. Co dostanete, pokud byste pořídili nově uvedený Radeon RX 5600 XT? Nic, tato karta v akci vůbec není zahrnuta. Zdali je to proto, že už je pro AMD relativně málo zisková, nebo jsou tu nějaké jiné důvody (například že třeba – hypoteticky – karet není tak moc, aby byl problém je vyprodat), to těžko říct.

AMD Raise the Game bundle
AMD Raise the Game bundle

Na této akci se jinak můžete přiživit, i pokud koupíte celý počítač nebo notebook s Radeonem RX 5500 (to je odlišná karta od retailového RX 5500 XT) nebo jeho mobilní verzí Radeon RX 5500M. K těmto kartám lze v této akci dostat zadarmo Resident Evil 3 plus hru Tom Clancy’s a tak dále. Protože je to poněkud spletité, zde je tabulka zkopírovaná přímo z webu AMD, která odměny pro jednotlivé nákupy ukazuje.

AMD Raise the Game bundle tabulka
Původní skladba bonusů AMD Raise the Game bundle, která už neplatí. Podívejte se na aktuální verzi tabulky níže.

Zůstává také předplatné Xbox Game Pass

Kromě toho také AMD dál dodává ke grafikám tříměsíční předplatné Xbox Game Pass pro PC. To dostanou ti, kdo pořídí Radeon RX 5700 nebo RX 5700 XT a také RX 5500 XT. U ostatních modelů řady RX 5000 přihazováno není, ale tento bonus je zase k mání ke starším grafikám: Radeonu VII a kartám RX 560, 570, 580 a 590. Těch se jinak nová akce s hrami netýká.

Tato akce platí od včerejška (4. února) a poběží až do 25. dubna (apríla). Hry získáte prostřednictvím kuponu, který bude přiložen k vašemu nákupu, a tento kupon se pak uplatní na webu AMD, toto je třeba udělat do 25. května/mája. Kvůli způsobu fungování akce přes kupony opět platí, že nárok na hry zadarmo není automatický, musíte kart v rámci akce koupit u obchodů, které na ní spolupracují. Pro jistotu se vždy dívejte, zda je u vámi kupované karty uvedeno, že je k ní hra (přesněji kupon) přiložená.

Obchody, které u nás budou hry k Radeonům přidávat, by měly být podle oficiálních podmínek zase obvyklí podezřelí, s nimiž výrobci grafik tradičně spolupracují: Alza.cz, CZC.cz a T. S.Bohemia. A zřejmě navíc také 100Mega Distributions a AT Computers. Ani jeden z nich v době psaní ale ještě v katalogu neměl kupony na hry zadarmo u karet Radeonů uvedené, takže pokud chcete tuto nabídku vytěžit, musíte ještě chvíli s nákupem grafik počkat.

Aktualizováno (2. 2. 2020): Radeon RX 5600 XT už dostává hry zadarmo také

Moc často se to nestává, ale vypadá to, že podmínky této akce se změnily a AMD nyní uvádí odlišné bonusy. Jednak zmizela nabídka Warcraftu III: Reforged, takže Radeon RX 5500 XT už nedostane tři, ale jenom dvě hry. Tato modernizovaná reedice se setkala s kritikou, což je možná ten důvod.

Ovšem druhá změna je pozitivní a snad vyvažuje tuto ztrátu: AMD už z této akce nevylučuje Radeony RX 5600 XT, nově dostanete dvě hry i k nim. Jde konkrétně o Resident Evil 3 a Monster Hunter World: Iceborne Master Edition. A toto platí i pro Radeony RX 5600 a mobilní Radeony RX 5600M, které mají nárok na stejný bonus. Desktopová RX 5600 XT ještě navíc byla zahrnutá mezi GPU s nimiž je nárok na ono tříměsíční předplatné Xbox Game Pass, což pro mobilní a OEM kartu RX 5600 neplatí. Novou skladbu přikládaných her zadarmo můžete vidět sesumírovanou zde:

AMD bunfle Raise the Game Offer aktualizace
Nová podoba bundlu Raise the Game: tabulka ukazující, které hry jsou přiložené ke kterým grafikám (Yes = přiloženo, N/A = smolík pacholík)

Prodejcům může asi trvat nějakou dobu, než zareagují, takže je možné, že chvíli ještě budou mít v nabídce Radeony RX 5500 XT s oním kuponem na remasterovaný Warcraft III. Naopak s Radeony RX 5600 XT zase může chvíli trvat, než k nim kupony v katalogu přidají. Při koupi se tedy přesvědčte, že už je nabídka her uvedená v popisu.

Grafické karty AMD Radeon RX 5500 XT různých výrobců (Fotogalerie)

AMD dává hry zadarmo k 7nm grafikám Navi. Už i k Radeonu RX 5600 XT (aktualizováno)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

17 KOMENTÁŘE

 1. Ach, sú to tlci… Mám RX570 a vymenil by som ju za RX5600XT, ale na tento model sa akcia nevzťahuje. Nemôžem ísť ani vyššie, pretože bundle k RX5700 mi nepríde tak zaujímavý, ako u RX5500XT. Táto karta toho výkonu v porovnani s mojou aktuálnou kartou zase tak moc nepobrala a jej prípadná kúpa by asi nebola úplne ideálna.

  8GB verzie sa pohybujú už skoro vo vodách GTX1660s a ta je výkonnostne niekde ďalej. Ani doľava, ani doprava… to celkom posrali s tým stredným modelom…

  • Tak ty hry nestojí takový randál, navíc něco stojí vyloženě za prd.

   RX 5500XT je nevýhodná karta proti GTX1650 Super, takže není divu že dostává nejvíc bonusů, musí lidi uplatit aby si koupili horší a dražší kartu. RX5700 je zase hodně nevýhodná ve srovnání s RX5600XT, takže opět musí motivovat lidi ke koupi 5700 a ne 5600XT protože jsou si docela blízké a v některých titule jsou na stejno.

   Nejvýhodnější je právě ta 5600XT a jelikož kanibalizuje, nedostává takovou marketingovou podporu

   • Presne takto som som si to objasnil už pri tých prvých informáciách, ale zároveň stále veril, že bude zaradená aj 5600XT. Ako píšeš, 5500XT sa neoplatí v porovnani s konkurenciou a 5700 je v porovnani s 5600XT nezaujímavá karta. Navyše iná jedna hra ma z toho bundlu zaujíma…

    Tak RE3 nebude za pár korún prvé mesiace a 50-60 EUR “ušetrených” neni zrovna malo. Warcraft 3 je dalších 30 EUR, i keď ten by som kľudne odložil a Breakpoint ma nezaujíma vôbec. Ale zase by sa dal predať za 30 EUR a hneď mám dokopy ušetrených cez 100 EUR.

    Úplne to rozhodnutie chápem, ale je to obrovská škoda, pretože grafiku mám v pláne tak či tak…

     • Tak Warcraft neni prepadák. Ono je to pekný remaster. Problém je v tom, he sľubovali väčšie zmeny v grafike, než k akým nakoniec došlo. Grafika je ale viditeľne vylepšená a hra nevyzerá špatne. Tiež odstránili skirmish a podobne prvky, čo je blbe, ale asi by som to nevyužil a nejaké veci v MP by ma tiež netrápili. Chcel som si prejsť len kampaňou a ta je ok.
      Uvidim čo spravím nakoniec, ale RX 5500XT kupovať určite nebudem. To je zbytočne…

    • Ty hry se nedají prodat tak snadno. Kupující musí mít AMD grafiku a ještě k tomu tu, na kterou se akce a daná hra vztahuje (v současnosti RX 5700(XT), RX 5500XT, RX 5500M a RX 5500).
     AMD na to má ověřovací soft, který musíš od nich stáhnout. Na webu AMD se musíš regnout, zadat kód z kupónu, soft ověří hardware a pokud je to ok, dá kód pro hru…resp. přesměruje na službu (např. uplay) kam se musíš příhlásit a hru aktivovat.
     Jestli se to nějak obchází nevím.
     Resp. já dal jeden Breakpoint kámošovi, kdy jsem mu to celé aktivoval na svém PC. Ale to není cizí člověk. Cizí ti určitě nebude dávat přihlašovací údaje na účet svými hrami. Leda by měl nějaký účet prázdný 😀

     • Ja som tak predal dve hry pri predošlej akcii a nechal si len RE2. V živote som toho človeka nevidel. Mám ho na Steame v priateľoch a písal som tam, že mám hry na predaj za výhodnejšiu cenu a on ich chcel. Dal mi svoje údaje, ja som sa prihlásil, aktivoval hry a odhlásil. On mi poslal ešte predtým na účet 2×30 EUR a bolo. Je to o ľuďoch hlavne a navyše mal dvojfaktorove overenie, takze mi posielal kod z telefónu správou. Ja by som sa k tomu inak nedostal aj keby som chcel zmeniť heslo a ukradnúť mu účet, tak stále by prišla správa s kódom na jeho telefón. Je to vlastne celkom bezpečne 😁

     • U NV musíš claimnout kód co si dostal, dostaneš klíče na hry, které už jsou pro příslušné platfromy.

      U AMD by to taky mělo dát klíč, v případě Uplay asi ne protože Ubi jako první dost razantně bojují proti šedému trhu a klíče už nedávají, místo toho rovnou dáváš claim na účtu. šedí prodejci nemohou nakoupit v akci a pak prodávat za plnou

    • 5700 se muze posunout nekde bliz k 300$, 5600XT k 250$. 5700 nabizi porad 2GB VRAM navic, ktere pro 1440p jsou dobre vyuzitelne.
     Co naopak nedava dneska moc smysl je mala cenova mezera mezi 5700 a 5700XT modely (vyjma extremu jako je ASUS..)

      • A inak za posledné dva dni išla cena 5600XT od sapphire o 7 EUR hore, aby sa snáď 5700 javila ešte zaujímavejšia.

      • S nacenenim souhlasim. Je divne. Porad ale prodavaji Polarisy celkem velkem. Je mozne, ze to vyplyva nejak ze smuv, ktere maji s GF na odbery wafferu.

      • Rozmýšľam tak trochu nad onou nevýhodnou 5700. Sapphire sa dá kúpiť za 373 eur. Sú k nemu dve, resp. skoro tri hry a ma 8GB pamäte, čo sa mi pri 1440p hodí. Jednu hru z toho bundlu by som si nechal a ušetril za nákup + tu druhu ak by som strelil aj s tým datadiskom k nej za 40 eur, tak ma teoreticky 5700 stojí to iste, čo 5600XT…