AMD má jako první WHQL Windows 7 ovladače

0

Majitelé Radeonů už do Windows 7 mohou zvesela instalovat Microsoftem posvěcené ovladače. Nvidia se sice také snaží, ale stejně jako v případě Windows Vista je trošku pozadu. Podle všeho už docela solidní ovladače série 185 pro Windows 7 nabízí od 30. dubna na svém webu ke stažení, ale certifikaci Windows Hardware Quality Labs ještě nestihla. Zpět už ale k jedničce této aktuality.

Máte-li už stažené Windows 7 Release Candidate (více informací a odkazy vedoucí ke stažení), můžete se směle pustit do instalace ovladačů. Ty stáhnete jako obyčejně ze stránek game.amd.com:

Jedná se o ovladače Catalyst 9.4 a bohužel stejně jako tato poslední
verze pro další operační systémy v něm není ještě zahrnuta podpora pro
RV740 (Radeon HD 4770). U karty, která se v testu objevila už v únoru,
je trochu s podivem, že AMD ve všech případech odkazuje její majitele
pouze na instalační CD v balení.

Jestli se něco zásadního nezměnilo, systém ovladačů ve Windows 7 by už na rozdíl od Windows Vista neměl bránit vícero různých ovladačů videokaret současně (rozuměj: od různých výrobců). To může být pro majitele výkonnější Radeonů a desek s více PCIe ×16 sloty znamenat, že si budou moci nechat Radeon jako primární zobrazovač pro grafiku a přidat nějakou GeForce (třeba 9600 GT či 9800 GT, modely označené jako Green by pro to mohly být celkem vhodné) pro počítání PhysX. Více informací najdete v diskuzním fóru.

Ruby

Ohodnoťte tento článek!