AMD nehodlá vyrábět paměti, Radeon Memory byl jen pokus

0

V pondělí jsme vás informovali o novince v nabídce AMD, paměťových modulech pod značkou Radeon Memory. Všechno nasvědčovalo tomu, že se AMD rozhodlo vstoupit na nový trh a přestože výroba DRAM není zrovna zlatý důl (zeptejte se OCZ), ve světle řady pochybných manažerských i marketingových kroků společnosti nám to ani nepřišlo nijak zvlášť divné.

Dave Erskine, tiskový mluvčí AMD, ale nyní vysvětluje, že společnost DRAM čipy a paměťové moduly nevyrábí a ani nezamýšlí je přímo prodávat svým zákazníkům. DDR3 moduly se značkou Radeon prý byla jakási sonda, lakmusový papírek. Moduly byly dodány pouze několika vybraným partnerům, teprve skrze ně se omezený počet kusů dostal do prodeje v Japonsku. Cílem bylo posoudit, zdali by o takové produkty byl zájem a zdali by tedy mělo smysl je vyrábět ve velkém.

Z vyjádření vyplývá, že pokud by AMD dalo pamětem Radeon zelenou, čipy i moduly by vyráběl nějaký smluvní partner. Ostatně i ona zkušební várka, přestože i paměťové čipy byly označeny logem AMD, od americké společnosti nepochází. Nakonec jsme tedy naletěli na povedenou habaďůru, byť v režii AMD.

Zdroj: X-bit labs

Ohodnoťte tento článek!