AMD Phenom se třemi jádry

0

Procesory série Phenom X3 jsou v podstatě stejné jako X4 až na jedno chybějící jádro. Jejich hlavním cílem je nabídnout alternativu ke čtyřjádrovým procesorům s nižší cenou a menší spotřebou.


 

Procesory jsou odstupňovány takto:
AMD Phenom X3 8750 – 2,4 GHz – cca 4 000 Kč
AMD Phenom X3 8650 – 2,3 GHz – cca 3 500 Kč
AMD Phenom X3 8450 – 2,1 GHz – cca 3 000 Kč

Nejlevnější verzi už lze zakoupit i v českých obchodech. Na internetu už najdete spoustu recenzí, bohužel jen AMD Phenom X3 8750, tady jsou alespoň některé z nich:

Guru3D
X-bit labs

HEXUS
Hot Hardware
Overclockers Club
PC Perspective
Tech Report
Motherboards.org
PCGamesHardware
FiringSquad
XBit Labs
Bjorn3D

Grafy a tabulka jsou z recenze AMD Phenom X3 8750, kterou uveřejnil X-bit Labs.

Zdroj: X-Bit Labs, TweakTown

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vážený pane Fialo,
    na začátek mi dovolte vymezit se vůči jakémukoliv přiklánění se k ‘táborům‘ příznivců AMD/INTEL/ATI/NV, popřípadě subjektivních názorů pana Hulána. V začátcích existence tohoto webu se z mnoha stran ozývala radost nad tím, že po delší době je na scéně skutečně kvalitní HW web. Vynikajicí recenze, nezaujaté články, věcné a nebulvární novinky, a v neposlední řadě kultivované komentáře pod těmito články. Mám obavy, že s vašim příchodem na tento web půjdou tyto klady k čertu. Bohužel pane Fialo, vaše sympatie k jedné ze společností, ač na první pohled dobře skryty, plodí právě to, čeho byl tento web do vašeho příchodu ušetřen. Onen novinkový článek “Výkon Phenomů podle AMD” je už sám o sobě natolik bulvární a informačně pofiderný, že si přímo koleduje o to, aby byly informace v něm obsažené dodatečně komentovány v dalším článku, což už pochopitelně roztáčí spirálu spekulací nad pravdivostí Vámi prezentovaných informací na tomto webu. O provokacích v komentářích, kterých se také rád účastníte (ačkoliv se jistě pouze bráníte) nemluvě. Pane Fialo, mohl byste prosím, třeba ode dneška:), zkusit psát novinkové články, u kterých bude takřka 100% pravděpodobnost, že se zakládají na pravdívých informacích? Chápu, že některé informační zdroje jako např. web pana Abazoviče, jsou nabity těmi nejnovějšímí články plných senzací a svádí to překládat je a publikovat na tomto webu. Přesto, pokud se chcete vyvarovat toho, aby ExtraHardware upadnul tam co PCTunning, zkuste změnit způsob myšlení a vykročte po opravdu profesionální novinářské cestě! Držím Vám pěsti a věřím, ze to zvládnete 😉

  2. Vážení pánové kritici, zkuste si něco napsat, třeba nějakou recenzi a pak hovořte k věci. Zatím to vypadá na český socialismus z hospod. Každý kecá, ale nikdo nic nedělá. Mějte se hezky a ploďte děti.

  3. Nikoliv pane Fialo. Dobře skryty pouze na první pohled, po přečtení několika článků až trapně okaté. Znám vaše díla velmi dobře, jelikož se na českých hw webech pohybuju, jako čtenář, už hezkých pár let. Podstatou mého původního komentáře bylo vyjádření velkého zklamání nad tím, že jste skončil právě tady a že jste se ani trochu nezměnil. Tedy, znovu zopakuji svoje přání: zkuste prosím vás častěji plodit texty, ve kterých bude stejné množství vizí, předpokladů, optimismu a nadějí k produktům společností jako jsou INTEL nebo NVIDIA, neboť si to zaslouží stejně jako AMD, o které “pečujete” víc než je nezbytně potřeba.