AMD Piledriver: inovovaný Bulldozer již v roce 2012!

0

Vývoj procesorů je rychlejší než kdy předtím, ještě nevydaná architektura Bulldozer bude hned po roce svého života nahrazena inovovaným Piledriverem (hezky česky „Beranidlem“. Ač by se mohlo zdát, že nákup Bulldozeru tímto pozbývá smyslu, není tomu tak docela – Piledriver příliš nových vylepšení nepřinese a bude stále s Bulldozerem výkonostně srovnatelný.

Vylepšení návrhu jádra v případě druhé generace Bulldozer znamená pro Piledriver vyšší výpočetní výkon, který by se měl pohybovat 10 % nad starším příbuzným. Dočkáme se také integrace dvou nových instrukčních sad: FMA3 (Fast Memory Access 3) a Converged BMI (Branch if MInus). Inženýři se podívali na zoubek i memory mapping unit, novinka v sobě ponese IOMMU v2.

Piledriver naštěstí upotřebíte i na současných deskách s podporou patice AM3+, dočkáme se jej ale až někdy v druhé polovině roku 2012 (snad to AMD stihne přes koncem světa). Obchodně se bude značit slovy „FX Next“. Výkon novinky nám blíže nastíní Bulldozer – podle nejnovějších zpráv je oficiální uvedení na trh naplánováno na datum 12.10.2011. Těšíte se?

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!