AMD představí nové úsporné Athlony

0

Před pár týdny proletěla médii zpráva o plánovaných 45W procesorech z dílen AMD, ta se dnes k radosti všech fanoušků potvrdila. Plánované osvěžení portfolia zasáhne všechny druhy procesorů, které dnes rozlišujeme mj. i podle počtu jader, těšit se můžete na úsporná dvoujádra, tříjádra a také čtyřjádra.

Prvním modelem budiž Athlon II X2 245e (Regor), který bude pracovat na 2,9 GHz při již zmíněné TDP hodnotě. Jeho prodejní cena by měla být €79, zdá-li se vám takováto frekvence jako příliš malá, vyčkejte na silnější Athlon II X2 250e, jenž bude kmitat na rovných 3 GHz. Tak trochu černou ovcí je pak Athlon II X2 260, který při kmitočtu 3,2 GHz spotřebuje nanejvýš 65 W (zakoupíte jej za €75).

Hodláte-li do procesoru investovat přesně €100 a rádi byste úsporný model, jistě vás zaujme Athlon II X3 415e (Rana, 2,5 GHz). Jako všechny dnes uvedené procesory s literou „e“ v názvu i tenhle kousek má TDP rovno 45 W. Pokud zvažujete upgrade na čtyřjádro, počkejte na Athlon II X4 610e (Propus, 2,5 GHz), jenž je za svou cenu €140 rovněž schopen nespotřebovat mnoho.

Všechny ceny však berte s rezervou, je velká šance na výraznější pokles v době, kdy se opravdu objeví na trhu. Zejména pak Athlon II X4 610e je za svou cenu takřka neprodejný, když se stejně úsporná varianta 605e (2,4 GHz) prodává o €40 levněji. V následujících měsících se můžeme těšit na rychlejší procesory s nižším TDP (vizte novinku kolegy Pavla Bočka), očekávání tedy mohou být nanejvýš pozitivní.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!