AMD předvedlo APU Zacate v akci

0

Jak AMD slibovalo, tak splnilo: novinářům byl předveden prototyp platformy s APU Zacate.  Zacate je dvoujádrový procesor architektury Bobcat s integrovaným grafickým jádrem s 80 stream procesory a podporou DirectX 11; jeho TDP je 18 wattů. Varianta čipu označená Ontario má spotřebu poloviční.

Následující video zachytili redaktoři serveru netbooknews.de:

V úvodní části vidíme, jak prototypová platforma se Zacate zvládá plynule rozhýbat MMORPG City of Heroes, zatímco na notebooku s integrovanou grafikou od Intelu je framerate pod hranicí plynulosti. Intel zkrátka neměl šanci: jeho porážka byla pojištěna výběrem náročnější lokace.

Druhé srovnání už však bylo s rovnými podmínkami. Amazon Shelf je virtuální obchod s knížkami využívající HTML5 s GPU akcelerací. A opět příležitost pro Zacate ukázat se v dobrém světle. Testovací verze Internet Exploreru 9 ukazuje na platformě Intelu kolem šesti snímků za vteřinu, na AMD kolem padesáti.


Renderování webových stránek za pomoci grafického jádra se v budoucnu stane běžnou praxí, tvrdí AMD. A Zacate je na takovou budoucnost připraveno. Jeho soupeřem ovšem budou primárně procesory Intelu příští generace, tedy Sandy Bridge. Jejich grafické jádro bude přibližně dvakrát výkonnější než iGPU stávajících modelů a zcela jistě má Intel rezervy v ovladačích, do kterých může sáhnout.

Zdroj: netbooknews.de

Ohodnoťte tento článek!