AMD přetáhlo z nVidie obchodního šéfa Tesly a chce zabojovat v profi segmentu

0

AMD se v posledních letech hodně pečlivě zaměřilo na počítačové hráče. Logo AMD Gaming Evolved je u áčkových herních titulů často k vidění a herní bundly Never Settle už k Radeonům skoro tak nějak patří. Firma ale dlouhodobě zaostává na trhu profesionálních grafických karet. Vysoké marže v tomto segmentu si tak vychutnává hlavně Nvidia, jejíž řada Quadro zde drží přibližně osmdesátiprocentní podíl.

Rory Read se ale nedávno pochlubil, že obrat a tržní podíl AMD v profesionálním segmentu za posledních pět kvartálů stabilně roste. Jak praví staré přísloví, s jídlem roste chuť a AMD si brousí zuby na větší kus profesionálního koláče. K tomu potřebuje mimo jiné schopné obchodníky a jedním takovým by mohl být Jean-Christophe Baratault, kterého firma přetáhla od konkurenční Nvidie.

O příchodu Barataulta do AMD by se dalo mluvit i jako o návratu – mezi lety 1996 a 2000 totiž pracoval jako sales manager pro ATI Technologies. V konkurenční Nvidii se do roku 2007 zabýval prodejem karet pro pracovní stanice firemním zákazníkům, po vzniku divize Tesla se stal jejím obchodním manažerem pro oblast EMEA. Co přesně bude dělat u AMD, zatím nevíme, každopádně to ale bude souviset s prodejem profesionálních grafických karet nebo výpočetních akcelerátorů.

 

Zdroj: X-bit labs, KitGuru, foto: LinkedIn

Ohodnoťte tento článek!